Trendy tagy válka na Ukrajině Survivor 2023 MS v hokeji 2023 Oktagon

Byl u nás koronavirus už před měsíci? Svědectví pěti Čechů, kteří nemoc nejspíš prodělali

Byl u nás koronavirus už před měsíci? Svědectví pěti Čechů, kteří nemoc nejspíš prodělali
Zdroj:
+ Dalších 5 fotografií
zpověď
Mezi lidmi se začaly šířit spekulace o tom, že je velmi pravděpodobné, že se onemocnění Covid-19 ukázalo mnohem dříve než v březnu. Z Číny k nám totiž mohl koronavirus dorazit klidně o pár měsíců dřív. Svědectví některých lidí poukazuje na to, že mohli být virem nakaženi už na přelomu roku.

Z komunistické Číny k nám nejspíš nikdy neproniklo reálné číslo nakažených a mrtvých pacientů, které zasáhla pandemie koronaviru Virus, který momentálně sužuje planetu, totiž přišel znenadání a postupně bere útokem celou planetu. V České republice se objevil první otestovaný případ 1. března. Existují však spekulace, že zde virus byl mnohem dříve.

Svědectví pěti lidí ukazuje na fakt, že to, čím trpěli, nemusela být obyčejná chřipka nebo zápal plic. Léky, které jim předepisovali doktoři, nezabíraly, nemoc trvala příliš dlouho a nikdo nezjistil, co jim vlastně bylo. To by mohly ukázat až testy na protilátky...

Příznaky podobné koronaviru

Šárka se svěřila, že trpěla dávivým kašlem. "Byla jsem unavená, horečky jen málo, ale ten kašel byl síla. Trpěla jsem tím od ledna do února. Jenže tím, že jsem pacient s oslabenou imunitou, tak to nikdo moc neřešil. Můj ORL mi řekl, že neví, co mi má předepsat," vysvětlila Šárka a dodala, že nepomohla ani antibiotika, Codein, Ambrobene a Levopront. "20. 2. jako když utne a bylo po kašli. Trpím na dutiny, ale takový kašel jsem nikdy neměla," zakončila své svědectví Šárka.

Květa přiznala, že si už delší dobu myslí, že nemoc prodělala v polovině února. "Skoro týden horečky 38 stupňů, strašná bolest hlavy a divný kašel. Doktorka to diagnostikovala jako chřipku," popsala své onemocnění a dodala, že se chce později nechat otestovat na protilátky. Onemocnění prý trvalo zhruba měsíc.

Onemocnění v únoru

V dalším svědectví je, že slečna byla nemocná už na začátku února. "Pálilo mě na hrudníku. Bylo to, jako kdyby mě pálilo přímo na plicích. Měla jsem horečky, kašel, špatně se mi dýchalo a trvalo to asi dva týdny, než to odeznělo. Brala jsem jen Paralen, vitamín C, stříkala si do krku Strepfen a spala," popsala průběh svého onemocnění a dodala, že k tomu pila čaj.

Klimatizace nebo koronavirus?

Sylvie před Vánoci v letadle chytla něco podobného, vinila klimatizaci. Měla bolesti v krku, teplotu a suchý kašel, kvůli kterému v lednu spala zhruba tři hodiny denně. Pomohl jí prý až Codein a nemoc přetrvávala po dlouhých 6 týdnů. Také zpětně uvažuje, zda nebyla náhodou nakažená koronavirem

Johana podala svědectví za ty, kteří onemocněli kolem ní. "Švagrová a čtyři další příbuzní měli zápal plic, suchý kašel, vysoké horečky, bolesti hlavy a byli velice unavení. Nezabrala ani 2x předepsaná antibiotika. Byla jsem s nimi v kontaktu, já však měla jen rýmu," uvedla žena.

Testy na protilátky

Zda byl koronavirus v republice už mnohem dříve, o tom se může stále jen spekulovat. Pokud člověk prodělal onemocnění, které virus způsobuje, je možné, že se v něm vytvořily protilátky a může se na ně za čas nechat otestovat. Pak se uvidí, zda nemocí Covid-19 opravdu trpěl.

Vítěz Survivoru Tomáš Weimann: Lásku hledá marně. Přiznal, proč to nevyšlo se Žanetou

Související články

Další články

Nejnovější kauzy