Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 Survivor 2023 Petr Pavel

Byl to skvělý hráč i člověk: Vladimír Růžička se se smrtí gólmana Svobody (†41) nedokáže vyrovnat

Byl to skvělý hráč i člověk: Vladimír Růžička se se smrtí gólmana Svobody (†41) nedokáže vyrovnat
Zdroj: extra.cz
+ Dalších 18 fotografií
sebevražda
Když se v pondělí roznesla smutná zpráva o sebevraždě gólmana Adama Svobody (†41), hokejový svět se ocitl v slzách. Jedním z těch, kteří brankáře oplakávají, je i hokejový trenér Vladimír Růžička (55). Ten pod sebou měl Svobodu v české reprezentaci a následně i v pražské Slavii. Serveru iSport.cz ho popsal jako skvělého člověka i hráče a nechápe, co se stalo.

Adamovi Svobodovi se zhroutil život už před třemi měsíci, když opilý sedl za volant a naboural v protisměru. Slavný gólman nadýchal 1,8 promile a i s druhým řidičem skončil v nemocnici. Ačkoliv se z lehčích zranění vzpamatoval, nehoda se mu stala osudnou. Vyloučili ho totiž z reprezentace a skončil i jako trenér mladých brankářů v pardubickém Dynamu.

Vladimír Růžička strávil se Svobodou pod svými křídly dlouhou dobu a i když už se později nestýkali pracovně, při náhodném setkání si vždy měli o čem povídat. „Určitě to byl vynikající kluk a kamarád. Nechápu, co se stalo, je to hrozné. Tak mladý člověk si vezme život, nevím. Měl jsem ho hrozně rád, vždycky když jsme se potkali, měli jsme si co říct,“ sdělil Růžička serveru iSport.cz.

Právě pod Růžičkou získal Adam Svoboda zlatou medaili ve Vídni v roce 2005 a o rok později si z Rigy odvezl stříbro. „Áda Svoboda byl trošku cvok, bylo to někdy těžké. Ale já ho nechával, jen občas jsem na něj malinko houknul a on pak věděl, co a jak. Byl to profík, myslím, že jsme měli výborný vztah. Vždycky byl pro každou srandu, nezkazil žádnou legraci, uměl si ji udělat z druhých, ale i ze sebe," vypověděl hokejový trenér, který Svobodu cenil ve všech ohledech.

Jako brankář se stal nejen legendou, ale i vzorem mladších sportovců, kterým s jejich kariérou pomáhal. „Dělal to dobře, uměl to s nimi a měl těm klukům co předávat a nabídnout. Navíc ho to hrozně bavilo. I proto se tomu věnoval vlastně taky později, jakmile s chytáním skončil. Co se stalo, je hrozná zpráva. Nějak se s tím nedokážu vyrovnat," dodal zdrcený Růžička.

Hrozba milionové pokuty a vyhrocené pozadí jeho odchodu ze Survivoru. Otevřená zpověď Jiřího Hanouska

Související články

Další články

Nejnovější kauzy