Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Tereza H. Výměna manželek Útok na mešitu Věra Bílá

Nejnovější kauzy

Byl to nejen dabér, ale i skvělý dětský herec: Proč se Jan Kalous (†39) oběsil?

Jan Kalous
+ Dalších 9 fotografií
Zpráva o smrti Jana Kalouse (†39), bývalého hojně obsazovaného dětského herce, rozesmutnila snad celý český filmový svět! Herec, kterého v dospělosti asi nejvíc proslavil dabing, bohužel neunesl dlouhodobé deprese.

„Co vím, tak neměl žádnou rodinu. Ale nevedl si špatně. Podnikal, měl mít docela úspěch. Působil spokojeně. Ale vím o tom, že depresemi trpěl. Přesto mě zpráva o tom, že se oběsil, dostala. Byl to spolehlivý a hodný kluk,“ prozradil eXtra.cz kamarád zesnulého herce.

Jan Kalous toho nadaboval mraky, o dabování své nejslavnější role v Sám doma zavzpomínal před třemi lety na ČT24.

„Může za to otec, který mi slíbil, že když vyhraju konkurs na jednu z dětských rolí v pohádce Nefňukej, veverko, dostanu vzduchovku. To se podařilo. Pak se dělaly postsynchrony, kde si mě vybral pan zvukař, že to (dabing) můžu dělat. Tak jsem se chytil ve studiích a daboval různé dětské role. Následně přišla i tahle role,“ vyprávěl o svých začátcích Jan Kalous.

„Jednou za čas se na film Sám doma podívám. Kamarádi po mě doteď chtějí, abych udělal Kevina. To už se nedaří. Neuvědomují si, že už mi není jedenáct,“ říkal smířeně.

A poodhalil detaily z příprav dabingu. Točilo se před velkým filmovým plátnem, na kterém běžel obraz.

„Každá role se dabovala zvlášť, takže jsme se nepotkávali. Pan režisér Helge mi hodně pomáhal. Vždycky jsem přišel ze školy a nadabovala se určitá část filmu. Natáčelo se třeba desetkrát, dokud pan režisér nebyl spokojený,“ dodal Kalous.

V době komedie Sám doma byl Honza Kalous velmi oblíbeným a hojně obsazovaným dětským hercem. Objevil se třeba ve filmech Freonový duch, Nefňukej, veverko, Veverka a kouzelná mušle, Plivník, Ohrožené prázdniny, Panelák, Císařovy nové šaty, Komu šplouchá na maják a dalších.

Mohlo by vás zajímat

Další články