Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021 Český lev 2021

Nejnovější kauzy

Byl tam zmatek, hájil se muž, který v pražském metru podřízl cestujícího

To je on. Co ho k útoku vedlo?
Zdroj: Policie ČR
Nebyl čas lámat si hlavu, kdo je kdo. Byl tam zmatek a já jsem bodal. Tak se u soudu hájil dvaadvacetiletý Slovák Róbert Agóč, který bez příčiny útočil v pražském metru. Hrozí mu 10 let za mřížemi.

Osudný den 12. března jel pan Marek T. do práce. Netušil, že tato obyčejná cesta se změní v boj o holý život. Ve stanici Invalidovna na něj bez důvodu zaútočil slovenský hajzlík Róbert Agóč.

„Pravou rukou z kapsy bundy vytáhl vysouvací nůž s odlamovací čepelí, délky asi deset centimetrů. Poté se ohnal nožem proti krku poškozeného,“ uvedla podle iDnes.cz žalobkyně Margita Kralická.

"Bohužel, odlamovací nůž zasáhl přesně krk. Markovi zachránili život za 5 minut 12 přivolaní záchranáři. Bez poskytnutí včasné první pomoci mu hrozila vzduchová embolie, případně šokový stav organismu v důsledku velké ztráty krve,“ zdůraznila žalobkyně.

Slovákovi se podařilo zmizet, ale později byl dopaden díky kamerovým záznamům.

U soudu se ukázalo, že Agóč je trochu mimoň. Na útok si v podstatě nepamatoval. „Nastal tam zmatek. Asi jsem se lekl. Jestli mi ten pán zavdal příčinu k útoku, to nevím,“ pravil Agóč. Proč u sebe měl nůž? Prý se mu lidé smáli kvůli jeho jménu, tak byl připraven ho použít.

Za těžké ublížení na zdraví mu hrozí 10 let.

Související články

Další články