Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Monika Štiková koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

Byl nejtlustším dítětem světa, dnes inspiruje miliony lidí: Arya zhubl 110 kg a snaží se dál

Zdroj: Instagram
+ Dalších 15 fotografií
rekord
Na jaře loňského roku jsme vás informovali o chlapci z Indonésie, který byl považován se 192 kilogramy za nejtěžší dítě na světě. Arya Permana (14) shodil více než 100 kilo díky operaci žaludku a zdravé stravě. Teď zveřejnil Aryův trenér fotografie, na kterých se kdysi nejtlustší dítě světa dostává do formy. Je obdivuhodné, jakou vůli a odhodlání v sobě tento robustní chlapec našel.

Indonéskému mladíkovi šlo už o život. V deseti letech byl prohlášen za nejtěžší dítě světa a jeho rodina i okolí se bály o jeho zdraví. Ve dvanácti letech se ale Arya rozhodl, že začne se sebou něco dělat. Už přestal být pyšný na to, že je zapsán v Guinnessově knize rekordů, a chtěl získat zpátky život svých vrstevníků. Podstoupil proto bariatrickou operaci, jejíž cílem bylo zúžení žaludku.

Boj s nadváhou

„Zmenšili mi žaludek, ztratil jsem chuť na jídlo, teď mě už naplní šest lžiček jídla,“ popsal tehdy účinky operace Arya. Jak informuje zahraniční portál LadBible, po boku chlapce teď stojí jeho osobní trenér Ade Rai a kila jdou díky pohybu dolů ještě rychleji. Arya zhubl neuvěřitelných 108 kilogramů a nyní se pyšní neuvěřitelnými 83 kily, což je o dvě kila méně, než když se mu extrémně zvýšila chuť k jídlu.

Nejen trenér Ade o něm mluví jako o symbolu naděje. Dospívající chlapec se stal inspirací pro mnoho lidí, kteří se také pokouší zatočit s přebytečnými kilogramy. Mladík dodržuje přísný tréninkový režim se zdravou stravou a léčbou a mnoho lidí si klade otázku: „Když zhubl i Arya, proč bych to nedokázal já?“ Operaci, která ho zbaví přebytečné kůže, podstoupí podle jeho rodičů ještě letos.

Podívejte se do galerie, jak Arya vypadal ještě před třemi lety.

Související články

Další články