Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

Byl na pervitinu a dobře věděl, co dělá: Znalec promluvil o vrahovi pumpařky Jany (†58)

Zdroj: archiv
+ Dalších 19 fotografií
Hrozí doživotí!
Ve čtvrtek začal soud s Davidem Šindlerem, obžalovaným z vraždy pumpařky Jany (†58) v Nelahozevsi, a jeho komplicem Ivanem Hollitzerem. Ten mu pomáhal čerpací stanici loni v prosinci přepadnout a je obviněný z loupeže. Oba byli v osudnou noc pod vlivem pervitinu, na droze ale podle soudního znalce nejsou závislí.

Krajský soud v Praze v pátek vyslechl psychiatra, podle kterého byli obvinění pachatelé pod vlivem pervitinu. „Nešlo o prudkou a závažnou intoxikaci, aby neměli kontakt s realitou. Je to jako s alkoholem, když si ho člověk dává tzv. na kuráž. Velmi dobře znali účinky metamfetaminu a mohli je předpokládat,“ řekl soudní znalec.

Podle něj nešlo o první zkušenost obžalovaných s povzbuzující drogou, nejsou na ní však závislí. Nejsou duševně nemocní, zato jsou emočně nestabilní, mají nevyzrálé osobnosti a pokřivený hodnotový systém. O jednání soudu informoval portál Novinky.cz.

Spoušť nelegálně držené zbraně stiskl David Šindler (33), jeho kumpán Ivan Hollitzer (27) mu s loupeží pomáhal. V prosinci 2018 si z čerpací stanice odnesli pokladnu s 10 tisíci korunami a cigarety v hodnotě asi 3 tisíc korun. Pumpařka Jana (†58) se snažila před lupiči skrýt v zadní místnosti, přesto ji Šindler zastřelil.

„Záznam bezpečnostní kamery z místa činu připomíná scénu z nějaké počítačové hry. Vše se odehraje v průběhu necelé minuty, paní se chtěla schovat, ale neměla šanci a byla střelena tak nešťastně do tepny, že zranění bylo smrtelné,“ doplnil znalec.

Šindler byl v době vraždy v podmínce a znalec vyloučil jeho nápravu a návrat do společnosti. Už od letošního ledna, kdy ho zadržela zásahová jednotka, tvrdí, že na čerpací stanici v době vraždy vůbec nebyl. V případě, že se u soudu prokáže jeho vina, může dostat až doživotní trest. Hollitzerovi za loupež hrozí až 10 let za mřížemi.

Související články

Další články