Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Byl jednou jeden král: Chyby a zajímavosti oblíbené pohádky s Janem Werichem

Vánoce na televizi Nova budou patřit klasickým pohádkám, které baví.
Zdroj: Československý státní film
+ Další 4 fotografie
pohádka
Snímky se zesnulým humoristou a velmi uznávaným hercem Janem Werichem (†75) byly vždycky k popukání. Stejně tak to bylo i s pohádkou Byl jednou jeden král, která původně neměla být vůbec humorná. A to není jediná zajímavost, která je s pohádkou spojená. Co dalšího jste ještě o Byl jednou jeden král nevěděli?

Chyby ve filmu

  • Když se král Já I., Jan Werich, a rádce Atakdále, tedy Vlasta Burian, rozhodnou nabrat zlato a jiné klenoty, zmizí v půlce akce ze záběru závěs, který nad nimi visel.
  • V jedné scéně se král naštve a odhodí slanečka na zem. Ten dopadne nalevo od psa, v dalším záběru ovšem leží slaneček vedle pejska z druhé, tedy pravé strany.
  • Když se král topí v bažině, tak je namočen jenom po pás. Jakmile "najde pevnou půdu pod nohama", tak je jeho oblečení po pás od bahna. Ale v další scéně je od bahna až po krk.

Zajímavosti

  • Pohádka původně neměla být vůbec vtipná, ale Werich si jako král prosadil humoru dostatek. Stávalo se, že když šly celé rodiny do kina, rodiče se často bavili nad údivem dětí, které nevěděly, čemu se smějí.
  • Při natáčení scény snídaně pro tři prince řekli pánové Miroslav Horníček (princ krásný), Miloš Kopecký (princ chytrý) a Lubomír Lipský (princ chrabrý) režisérovi, že princové určitě nezapíjeli jídlo vodou nebo čajem a chtěli víno. Po páté lahvi režisér nařídil přinést čaj.

Další zajímavosti naleznete v galerii.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy