Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Volby 2021 StarDance 2021

Nejnovější kauzy

Byl by Ivan Bartoš lepší premiér než Andrej Babiš? Z deště pod okap, píší čtenáři eXtra.cz

Zdroj: Úřad vlády ČR / profimedia
volby 2021

Strany, hnutí a koalice soupeří ve sněmovních volbách o vliv v zemi. Na sociálních sítích jsme se ptali, zda by si lidé v pozici premiéra představovali spíše lídra Pirátů Ivana Bartoše (41) nebo předsedu hnutí ANO Andreje Babiše (67). Co se týče otázky, zda by byl Bartoš lepším premiérem, tak v tom mají lidé téměř jasno.

Předvolební kampaně všech stran vrcholí. Strany, hnutí a koalice soupeří ve sněmovních volbách vedle politického vlivu v zemi přeneseně také o státní příspěvky.

Lepší volební zisk pro ně znamená vyšší dotace. Za každý hlas, který strana, hnutí nebo koalice ve volbách získá, dostane ze státního rozpočtu stokorunu. Volební zákon charakterizuje tuto dotaci jako příspěvek na úhradu volebních nákladů. Přísluší ale jen seskupení, které obdrží ve volbách nejméně 1,5 procenta z celkového počtu platných hlasů.

Zeptali jsme se lidí na sociálních sítích, zda si myslí, že by předseda Pirátů Ivan Bartoš byl lepším premiérem než lídr za hnutí ANO Andrej Babiš.

Ze zhruba tisíc dvě stě hlasujících si víc než polovina myslí, že by Bartoš nebyl lepším premiérem.  "Z deště pod okap," píše pan Vlastislav. "Rozhodně NE! Byla by to cesta do Pekla!," přidává se pan Jiří.

Najdou se ale i tací, kteří jsou přesvědčeni o tom, že je to úctyhodný protikandidát. "Bartoš je v současné době jediný a na úrovni oponent Babiše. Ten ho ovšem díky svému vlivu v politice degradoval, a proto ho vidí většina národa jako zfetovaného námořníka, co přepadá slušné lidi. Když Babišovi někdo vadí a je chytřejší, má konec," myslí si účastník diskuze pan Pavel.  "ANO, byl . Ale nebude, protože Čechům vyhovuje zloděj a Stbák," napsal do komentářů pan Pavel K.

Další komentující ale nesouhlasím ani s jedním jménem. "Lepší než Babiš nebo Okamura, ale raději pana profesora Fialu," píší.


Související články

Další články