Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Bydlení pro hubeňoury: Nejužší dům v Londýně má na šířku méně než 2 metry

Bydlení pro hubeňoury: Nejužší dům v Londýně má na šířku méně než 2 metry
Zdroj: Winkworth
+ Dalších 10 fotografií
je na prodej
Nejužší dům v Londýně je na prodej. Pětipodlažní stavba sice v některých místech měří jen 165 centimetrů na šířku, přesto se v ní dá pohodlně bydlet. Nachází se v klidné lokalitě čtvrti Shepherd's Bush západně od centra Londýna. Podívejte se, jak to v domě vypadá. Ale pozor, cena nemovitosti není pro každého.

Tato vskutku unikátní nemovitost nabízí okouzlující bydlení na 96 m². Dům, v němž se zachovaly dobové parkety i původní secesní vana, disponuje dvěma ložnicemi a střešní terasou. Ve sníženém přízemí se nachází kuchyň ústící do jídelny, která má částečně prosklenou střechu.

Za domem je romanticky zarostlá zahrada, do níž z jídelny vede francouzské okno. Vchod je v přízemí, a prostor haly je maximálně využit vestavěnými skříněmi. Je zde také příjemné posezení s krbem.

V prvním patře jsou dvě místnosti, z jedné z nichž je vstup na střešní terasu orientovanou do zahrady. Ve druhém patře je samostatná koupelna a šatna s původními vestavěnými skříněmi a vanou. V podkroví se nachází hlavní ložnice.

V domě bylo původně kloboučnictví, což dodnes připomíná výzdoba malé výlohy u vchodu. Nemovitost byla přestavěna na bydlení dle návrhu fotografa Juergena Tellera, který se nechal inspirovat zařízením jachty, aby co nejlépe využil úzký prostor.

V celém domě tak narazíte na funkční a praktické vychytávky. Interiér kombinuje moderní prvky s původními a vytváří tak dojem útulného bydlení. Nejužší místo měří pouhých 165 centimetrů, většina místností má kolem 180 centimetrů na šířku. V přízemí, kde se stavba směrem do zahrady rozšiřuje, narazíte až na luxusní tři metry šířky.

Toto stylové obydlí by vás přišlo na 950 tisíc liber, tedy asi 28,6 milionu korun. Jak by se vám líbilo, zjistíte, když si prohlédnete galerii.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy