Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 MS ve fotbale 2022

Buší mi srdce a tvrdnou nohy: Jak se moderátor Zázraků přírody pere se strachem

Vladimír Kořen
Zdroj: Česká televize
zázraky přírody
I po 12 letech se Zázraky přírody těší divácké oblibě. "Pohybujeme se někde kolem milionu sledujících, což je úžasné číslo," pochvaluje si moderátor pořadu Vladimír Kořen. Podle informací od bývalého starosty Říčan se zábavně-naučný pořad natáčí dál, aby si příznivci přišli na své. Nový premiérový díl se odvysílá už tuto sobotu.

Čím si Kořen vysvětluje takový úspěch? „Sešlo se více faktorů. Jeden z nich je skutečnost, že si s Marošem Kramárem velmi sedíme a doplňujeme se. My jsme se za těch 12 let ani jednou nepohádali. Maroš je ten senzitivní herec, který umí udělat rychlý a situační fór. Je to skvělý parťák a umí se skvěle naladit na naše hosty. Jinak úspěch pořadu samozřejmě hodně vychází z podstaty věci, protože lidé mají o přírodu obrovský zájem. Chemie a fyzika jsou všude kolem nás a my diváky v tomto směru jen informujeme o věcech, které jsou jim naprosto blízké. Poznání je vzrúšo pro všechny. Navíc máme skvělý tým, nejvíc bych zdůraznil skvělou dramaturgyni a scenáristku Elišku Faeklovou, která tomu přináší opravdu hodně.“

Kořen musí v Zázracích občas překonat vlastní strach. Jak se mu to daří? „Kdybych měl vypíchnout pokusy nejdramatičtější, tak to jsou pokusy buď ve výškách, nebo v hloubkách. Ať už slaňování z Žižkovské věže, skok z 50metrového mostu, nebo vyprošťování z auta pod vodou. To je vždy velký adrenalin… zvlášť, když se u potopeného auta zaseknou dveře a nemůžete ven. Právě dnes jsem si uvědomil jednu mou zásadní psychologickou slabinu. To je chvíle, když přestanu svou situaci vnímat zrakem. Stál jsem kdysi na traverze ve výšce nad Prahou. Když člověk viděl tu výšku, měl jsem strach, ale po traverze jsem přelezl. Jakmile mi zavázali oči, ani jsem se nehnul. Strach mě zablokoval, paralyzoval. Srdce mi bušilo, nohy ztvrdly," řekl pro eXtra.cz moderátor.

Přijdu si jako odvážný Kořen

"Včera jsme se potápěli a ve chvíli, kdy jsem měl jít pod vodu bez masky, nejlépe se zavřenýma očima, tak jsem potřeboval hodně sil, abych se překonal. Zkrátka a dobře, potřebuji svět kolem sebe koncentrovaně vidět, kontrolovat ho. U pokusů je nejhorší panika. Kdysi jsem na jeden nádech vydržel pod vodou přes 8 minut, ale potřeboval jsem klid a soustředění. Ve chvíli, kdy mě doběhne vizuální panika, třeba pod vodou, mám problém se nadechnout, kopu nohama, kuckám a situace se začíná stávat nebezpečnou. To jsou mé nejslabší momenty, ale většinou si přijdu jako docela odvážný Kořen,“ směje se.

Kořen začínal ve zpravodajství a nikdy by ho nenapadlo, že bude dělat zábavný pořad. Když dostal nabídku na Zázraky přírody, neváhal a dokonce se těšil na to, že bude součástí pokusů. Nové Zázraky přírody můžete sledovat dnes ve 20:00 na ČT1. Podle slov moderátora se máme na co těšit.

Otevřený rozhovor s Anetou Vignerovou o návratu ke Kolečkovi: Je to na dobré cestě, třetí šanci ale nedostane, tvrdí

Související články

Další články

Nejnovější kauzy