Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 Petr Pavel tragédie v Mostě

Burešová v slzách: Smrtelně nemocná postava Slunečné opouští seriál

Evu Burešovou scéna skutečně velmi dojala.
Zdroj: Se souhlasem TV Prima
+ Další fotografie
smrt

Fanoušci seriálu Slunečná se rozloučí s jednou z hvězd, a to hercem Janem Dolanským (43), který ztvárňuje Jakuba Javůrka, jenž je v seriálu smrtelně nemocný a nastal tak již čas na jeho definitivní odchod. Zemře v náruči Evy Burešové (27), která se při smutné scéně skutečně rozplakala.

Kuba, kterého ztvárňuje herec Jan Dolanský, má nádor na mozku, a ačkoliv se snažil sebevíc a hledal různé alternativy léčby, scenáristé určili, že není záchrany a Jakub musí zemřít.

Takhle se umírá ve Slunečné

Už od začátku tak herec Jan Dolanský věděl, jak jeho Kuba skončí, a počítal s tím. "Ano, bylo to naplánované a věděl jsem o tom. Bylo to pro mě možná lepší v tom, že jsem věděl jak a kam tu postavu směřovat. Navíc víte, že v seriálu budete jen určitou dobu, tak si můžete naplánovat čas a další práci a vše, co s tím souvisí," prozrazuje herec, který tak natočil osudnou smrt a se Slunečnou se rozloučil.

Kuba se tak rozhodne, že už dál nechce jen přežívat, a tak si dá poslední koktejl, který si dovezl od šamana z Amazonie. "Byl to den jako každý jiný. Myslím, že spíš byl rozechvělý štáb než já. Byli zvědaví, jak to s Jakubem dopadne, a sešlo se tam víc lidí, než když se normálně natáčí. Přijeli se podívat jen na ten obraz, tak to mi trochu vyvolalo úsměv na tváři. Bylo to jako v divadle," usmíval se po natočení Dolanský.

Eva Burešová se při natáčení scény skutečně rozbrečela

Méně do smíchu už bylo na place Evě Burešové coby Týně, která s Jakubem strávila poslední chvilky jeho života. A to byl původní záměr tvůrců, že Kuba umře sám, ale herci se na místě rozhodli, že trochu předělají scénář. "Přišlo mi, že by s ním Týna určitě zůstala do konce. Kuba jí tak umře v náručí. Přesto, že ji Janek chce od bolesti uchránit a odvést pryč," popisuje natáčení Burešová, pro kterou to bylo jedno z nejnáročnějších. "V momentě, kdy Jakub vydechne naposledy, tak mu vypadne červené autíčko z dlaně, které dostal kdysi od táty, a to mě dostalo nejvíc. Skutečně jsem se rozbrečela," prozrazuje herečka a je vidět, že i dnes je z natáčení celkem smutná.

Souboj liliputů na Clash of the Stars: Malej Zmijozel hubne, Obr mluví o tiché vodě

Související články

Další články

Nejnovější kauzy