Trendy tagy Simona Krainová očkování Covid Výměna manželek 2021 Extra Host (pořad)

Nejnovější kauzy

Bujarým zahradním večírkům je snad konec? Ministerský úředník vám party klidně může zakázat!

Tohle nám přece nemůžou zakázat!
Doby, kdy jste potřebovali k oslavám, které se protáhly do noci, jen svolení obce, jsou už pryč. Nyní je velmi pravděpodobné, že vám ministerský úředník vaši party klidně zakáže.

Ještě před rokem bylo všechno v naprostém pořádku. Když jste si chtěli udělat zahradní party a bylo předem jasné, že se vaše bujaré oslavy potáhnou mnohem déle než do desíti do večera, jediné, co jste museli mít, bylo svolení obce.

To bohužel v současné době již neplatí. Pokud plánujete na toto léto nějaké zahradní grilování, velkolepou oslavu narozenin nebo svatbu, možná budete nemile překvapeni. Máte totiž naprosto minimální šanci, že získáte potřebné povolení.

„My jsme tam třeba zařadili všechny požadavky, které nám na naši výzvu spolky a občané zaslali, jelikož z dikce zákona je zřejmé, že je třeba rozhodnout například i o rodinných akcích, a oni najednou přišli a řekli nám, že to není relevantní. Zdůvodnili to, ale neschválili to,“ sdělil pro server Echo24 starosta města Přibyslav Martin Kamarád.

Od loňského října vešla v platnost novela přestupkového zákona, která upravuje výjimky z rušení nočního klidu. Ty nově musí být zaneseny v obecní vyhlášce. Ministerstvo vnitra se brání tím, že se vlastně nic nezměnilo. V praxi to vypadá ale trochu jinak.

„Co se týká soukromých akcí a oslav, tak se předmětnou novelou zákona o přestupcích v podstatě nic nezměnilo. Obce mohou stanovovat jako výjimečné případy z doby nočního klidu i soukromé akce,“ uvedl tiskový mluvčí resortu Ondřej Krátoška.

Související články

Další články