Trendy tagy Petr Kellner Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

„Bůh si ho vzal k sobě,“ prohlásila manželka Stanislava Grosse (†45)

Stanislav Gross s rodinou.
Zdroj: herminapress.cz
Šárka Grossová se ke smrti svého manžela vyjádřila velice krátce. "Standu si k sobě povolal Bůh," věří truchlící matka dvou dcer.

Zatímco pohřební služba odvážela bývalého premiéra na poslední cestu, Šárka odjela na nějakou dobu z domu, aby toho pozůstalé dcery nemusely být svědkem.

Zpět se společně vrátily až poté, co černý vůz pohřební služby odjel.

Na pohřbu se bude podílet Grossova bývalá strana ČSSD a její politické špičky už přispěchaly s vyjádřením kondolencí.

„Zpráva mě velmi zasáhla, chtěl bych vyjádřit upřímnou soustrast jak manželce Stanislava Grosse, tak jeho dcerám a všem pozůstalým… Stanislav Gross stál v začátku mé politické kariéry a je to velmi smutná zpráva. Patřil k symbolům sociální demokracie, patřil k nejpopulárnějším politikům. V tom politickém životě udělal jednu chybu. Za tu chybu zaplatil, rezignoval a odešel z politiky. Jako se šéfem se mi s ním dělalo velmi dobře… Stanislava Grosse jsem navštívil před pár měsíci. Strávili jsme spolu asi tři hodiny při velmi zajímavé debatě. On se stále zajímal o to, jak funguje politika,“ řekl šéf Poslanecké sněmovny a poslanec za ČSSD Jan Hamáček.

Na poslední setkání vzpomínal Jiří Paroubek: „Naposledy to bylo v červnu minulého roku na premiéře muzikálu, to jsem byl překvapen změnou jeho zdravotního stavu k horšímu. A pak v těch posledních měsících, kdy jsem se s ním chtěl setkat, tak myslím, že on velký zájem o to vídat lidi neměl. Už asi chtěl, aby si ho pamatovali takového, jaký byl.“

Stanislava Grosse nedávno navštívil i Bohuslav Sobotka. Ten ale návštěvu označil za soukromou a nechtěl ji veřejně komentovat.

Související články

Další články