Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Bugr v Praze: Doprava dál houstne, kvůli uzavírkám se hádají řidiči i politici

Zdroj: profimedia.cz
pražská doprava

Průjezd hlavním městem je nyní pro motoristy komplikovaný vinou řady uzavírek. K opravám ulic, které se nestihly během léta, se přidá od října částečná uzávěra velmi frekventované Argentinské ulice.

Dopravní situace v Praze není po konci prázdnin kdovíjak uspokojivá. Především severní část města a příjezdy do Prahy omezuje řada uzavírek. K nim se již příští měsíc přidá oprava další významné dopravní tepny. Rekonstruovat se bude ulice Argentinská.

„Přesný termín Argentinské budeme znát v průběhu dvou týdnů, bude probíhat v koordinaci s rekonstrukcí tramvajové tratě na Bubenském nábřeží,“ uvedl k tomu pro server iDnes.cz náměstek pro dopravu Adam Scheinherr (Praha sobě).

Podle plánů by měla být doprava vedena v jednom jízdním pásu téměř po celé délce ulice. Předběžně by se tak mělo dít v říjnu a listopadu. Na konci listopadu by měly skončit všechny další uzavírky v hlavním městě.

Jak však uvedla Technická správa komunikací (TSK), vše se ještě může změnit: „V říjnu opravy nemusí začít, je to předpoklad toho, co bychom chtěli,“ uvedla pro iDnes.cz mluvčí TSK Barbora Lišková. „Bude ale záležet na koordinaci všech staveb, jestli nám příslušný silniční správní odbor povolí ji rekonstruovat,“ dodala.

Významné opravy a uzavírky v Praze

Prosecká

21. 9. - 30.11.

Zenklova

12. 7. - 24. 9.

Nábř. Edvarda Beneše

14.08. - 31.10.

Hlávkův most

26.06. - 29.10.

Legerova, Wilsonova

20.08. - 17.11.

Více o tématu

Rekonstrukce Argentinské by měla probíhat ve stejné době jako oprava přilehlé Wilsonovy a nábřeží Edvarda Beneše. Řidiči si tak budou hledat náhradní trasy, což může zvýšit dopravu v okolních ulicích.

Politici se hádají kvůli uzavírkám

Doprava v Praze se v poslední době stala politickým tématem. "Stav dopravních komunikací. Postup při jejich opravě je naprosto tristní a magistrát se o svém postupu neobtěžuje informovat ani dotčené městské části, natož aby něco koordinoval. Místo koordinace zkouší na Pražanech pan Hřib své sociální inženýrství," pustila se v rozhovoru pro Extra.cz do primátora Zdeňka Hřiba (Piráti) opoziční zastupitelka za ODS Alexandra Udženija.


Hřiba kritizoval dopisem i prezident Miloš Zeman, na to mu však Hřib odpověděl, že by měl k rezignaci vyzvat spíš ministra dopravy za ANO Karla Havlíčka kvůli kolabující dálnici D1. Podotkl také, že Zeman se nikdy předtím o Prahu nezajímal a jde tak z jeho strany o předvolební kampaň.  "My silnice v Praze opravujeme proto, že jsme je převzali v neutěšeném stavu po předchozím vedení magistrátu pod vlajkou ANO. Dluh na opravách silnic byl neuvěřitelných 30 miliard Kč. Zásadních oprav je proto letos víc než dříve. Všechny opravy jsou maximálně koordinované k tomu určeným koordinátorem," odrazil kritiku Hřib, podle kterého navíc práce koordinuje, aby se na jednom místě nekopalo stále dokola.

Související články

Další články