Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci Survivor 2024

Bugr na Staromáku: Vodní dělo na ně, zní hněv lidí proti nedělní demonstraci

Demonstranti byli na Václavském i Staroměstském náměstí.
Zdroj: foto M. Procházka / eXtra.cz
+ Další 4 fotografie
COVID-19
Uplynulou neděli se v Praze uskutečnila demonstrace proti vládním opatřením, které se zúčastnily stovky lidí. Předem ohlášené akce na Václavském a Staroměstském náměstí byly po svém začátku rozpuštěny – a tak se protestující přesunuli na Petřín. Z Petřína se pak vrátili zpět na Staroměstské náměstí, kde je policie vyzvala k rozchodu. Na sociálních sítích se rozhořela diskuze, jedni s demonstranty souhlasí, druzí je odsuzují.

"Všichni máme jeden cíl, srovnat toho spratka Babiše ve vládě. U nás vládne jeden zákon, a tím je ústava. Tu neporušujeme my, ale už několik týdnů policie pod vedením Hamáčka a Babiše. Svobodu si musíme vybojovat, to, že jsme tady, je jedna z věcí, co proti tomu můžeme dělat a budeme v tom pokračovat," vyzýval k demisi Jakub Olbert, majitel restaurace Šeberák, který je jedním z čelních kritiků současných vládních opatření.

Redakce eXtra.cz průběh včerejší demonstrace v pražském centru sledovala a na Facebooku se pod článkem mapujícím události rušného nedělního dne objevilo přes osm stovek komentářů. Řada z nich organizátory a účastníky demonstrace kritizuje. "Rozehnat vodníma dělama a každému bez roušky napálit 50 000 pokutu a příště si tyhle blbosti rozmyslí. Kvůli takovým blbcům se z toho nikdy nedostaneme. Kvůli těmto lidem ty restrikce budou stále pokračovat," zní jeden z nich. "Dnešní počasí přímo vybízelo jít do přírody. Ale rozhodně ne na Václavák a už vůbec ne demonstrovat. V lese bylo nádherně," píše žena na sociálních sítích. Další se v úvodu svého komentáře ptá: "Jsem zvědavá, jestli si uvědomili, že právě přispěli k šíření nákazy a většímu nárůstu nakažených?"

"Já jim fandím, ať se vám to líbí, nebo ne," souhlasí žena s demonstranty. "Tak to má být, Češi se musí spojit, jinak nic nezmůžou," uvádí další diskutující svůj komentář. "Jak dlouho ještě se nechá český národ omezovat jedním člověkem?" ptá se muž a dostává se mu odpovědi od jiného z diskutujících: "Dokud budou přeplněné nemocnice a vir se bude nezvladatelně šířit celou zemí." Mluví se i o tom, že policie nezasahovala přiměřeně. Tomu ale oponuje další z komentujících. "Policie dělala svou práci, komu není rady, tomu není pomoci."

Policie v neděli uvedla, že za porušení vládních nařízení zadržela hned několik osob, mezi kterými nechyběl poslanec a spoluorganizátor akce Lubomír Volný, který si odmítal nasadit roušku.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy