Při vstupu do manželství si slibujeme, že při sobě budeme stát v dobrém i ve zlém. Tuto větu pan Kuroki opravdu splnil a své manželce pomohl ze silných depresí. Spokojený pár si žil na farmě v Japonsku až do doby, kdy paní Kuroki náhle oslepla. Po 30 letech tvrdé práce na farmě měl pár v plánu zvolnit a začít cestovat, což se kvůli náhlé tragédii nemohlo splnit. V 52 letech ztrácí paní Kuroki zrak, a to náhle během týdne, jako následek silné cukrovky.

Samotná žena se se svým handicapem nedokázala smířit a propadla velkým depresím. Téměř nevycházela z domu a stále jen ležela. Co je to úsměv, zapomněla ona i manžel. Ten se ovšem nehodlal smířit s neštěstím, které je potkalo, a tak se rozhodl ženě radost a smysl života navrátit.

Trvalo mu to dva roky, ale podařilo se. Kolem celého domu vysázel růžové kvítky, které pokrývají pozemek jako růžový koberec. Důvodem, proč se rozhodl vysadit květinovou zahradu, bylo, aby se jeho žena těšila ven a mohla nasávat nádhernou vůni, když už tu krásu nemůže vidět. Během dvou let zasadil více než tisíc květů a nezískal tím pouze spokojenost své ženy, která se už stále usmívá a každý den si zpříjemňuje procházkou po zahradě. Jeho dílo je tak nádherné, že dokonce přitáhlo i davy návštěvníků.

Teď, po deseti letech, navštěvuje růžovou zahradu až 7000 lidí denně. Ti sem ovšem nechodí obdivovat pouze krásy zahrady, ale touží se setkat s paní Kuroki a dodat jí životní optimismus a sílu. Pan Kuroki prokázal své ženě neuvěřitelnou lásku, a tak se o něm dá mluvit jako o výjimečném muži.