Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Vít Starý koronavirus Počasí Extra Host (pořad)

Nejnovější kauzy

Budu rodit po svém! Aneta Krejčíková dala jasně najevo, jak chce přivést své dítě na svět

Zdroj: Archiv Anety Krejčíkové/maminka.cz
+ Dalších 15 fotografií
maminka
Herečka Aneta Krejčíková (28) letos porodí své druhé miminko. Synovi Beníkovi, kterému je rok a půl, tak přibude sestřička nebo bratříček. Bývalá hvězda Ulice se netají tím, že by ráda druhý porod prožila jinak než klasicky v porodnici. Aneta se zapojila i do projektu Chci si rodit po svém časopisu Maminka, který by měl být o respektování rozhodnutí žen, jak chtějí rodit a o vzájemném naslouchání.

Aneta patří k ženám, které si uvědomují, že porod je důležitým okamžikem pro následný vztah mezi matkou a dítětem. O porodu a věcech s ním spojených se nikdy nebála mluvit. V minulosti se rozpovídala i o tom, jak probíhal porod její maminky a jaký komplikovaný vztah mezi sebou celý život měly.

Domácí porod

Herečka se ještě předtím, než byla podruhé těhotná, svěřila v talk show Lucie Vonchitzki, dříve Špakové, že by si druhý porod přála doma. Stejně jako si bývalá moderátorka televize Prima porod doma nesmírně pochvalovala, Anetě se představa porodu bez bílých plášťů, kovových instrumentů a léků na tlumení bolesti zamlouvala čím dál víc.

Pro mnohé proto nebylo překvapením, že si časopis Maminka vybral jako hlavní tvář projektu právě Anetu. Reklama, která běží i v televizi a herečka si v ní sedá nechápavě do vany, má velké ohlasy u žen, které s alternativními způsoby porodu souhlasí i u těch, co je kritizují.

Odlišné názory žen

Na to, jakým způsobem by se mělo rodit, má názor snad úplně každá žena. Pod videem, které herečka umístila na svůj Instagram, se za několik hodin vyjádřilo na stovku žen. „Já bych neriskovala, opravdu mě v porodnici nemučili, nebili,“ napsala svůj názor uživatelka Jitka, která se k porodům mimo zdravotnické zařízení příliš nepřiklání. Zdůraznila několik případů, kdy miminko při porodu zemřelo jen kvůli nepřítomnosti lékaře.

Komentující Mirka je zase ráda, že žije v době, kdy má žena možnost volby a ve svobodné vůli bude podporovat i své dvě dcery, které přišly na svět na posteli a v přítomnosti lékařky, která jen zdálky kontrolovala situaci a nijak do porodu nezasahovala…

Dnes je způsobů, jak může žena přivést na svět potomka opravdu mnoho. Počkáme si, jaký způsob nakonec zvolí Aneta, už teď je ale jasné, že na porodním sále v nemocnici to pravděpodobně nebude. Projekt Chci si rodit po svém! podpořila i Aneta Vignerová nebo Marie Doležalová.

A jaký je váš názor na porody doma a v porodnici?

Související články

Další články