Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Budova pro úředníky EU za 10 miliard korun: Co všechno zde najdete?

To je ale pořádný dárek k Vánocům!
Zdroj: profimedia.cz/twitter.com
+ Další fotografie
Vrcholový management Evropské unie si nadělil k Vánocům pořádný dáreček! Už začátkem roku se budou stěhovat do nové majestátní budovy Europa, která se nachází v centru Bruselu. Majestátní sídlo za 10 miliard korun bude obývat až 60 úředníků z Evropské rady a Rady Evropské unie.

Vysoce postavení úředníci z Evropské rady a Rady Evropské unie se budou stěhovat do majestátního sídla s názvem Europa do centra Bruselu. A nadělili si tedy pořádný dáreček pod stromeček. Sídlo, kterému se říká Vesmírné vejce, stojí přes 10 miliard korun!

Do nové moderní budovy se bude stěhovat 56 úředníků. 28 z Rady Evropské unie a 28 z Evropské rady. A nikdo si rozhodně nemůže stěžovat. Budova je obrovská, luxusní a budou zde mít všechen komfort! Na zasedání Evropské rady bude dojíždět i předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker.

Budovu navrhl belgický architekt Philippe Samyn a nebudou chybět konferenční místnosti, obrovské sály, zasedací místnosti i restaurace a občerstvení. Zajímavé je, že restaurace a občerstvení zabírají mnohem více místa než samotné sály a zasedací místnosti. Na představitele Evropské unie se ale už snesla vlna kritiky. Některým lidem se nelíbí, že zbytečně rozhazují. 10 miliard by se dalo určitě investovat úplně jinak.

Související články

Další články