Trendy tagy Čauky lidi SuperStar 2021 StarDance 2021 Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Budou další uniklé fotografie celebrit? Tajemný pohled do skupiny, která krade nahé obrázky Rihanny a dalších

Budou další uniklé fotografie celebrit? Tajemný pohled do skupiny, která krade nahé obrázky Rihanny a dalších
Zdroj: archiv
+ Další 2 fotografie

Když se objevily intimní fotografie nahých celebrit, Jennifer Lawrence, Kate Upton a řady dalších, mělo se za to, že už nikdy taková salva ukradených obrázků nepřijde. Tento týden přišla a mezi oběťmi jsou také Kim Kardashian, Rihanna a spousta dalších fotek a videí s Jennifer Lawrence.

Fotografie Kim Kardashian ale pocházejí z roku 2010, dokonce z doby ještě před tím, než poznala Kanye Westa. Kde se tedy ty její fotky celou dobu válely? Kdo si je pro sebe škudlil? Měla je celou dobu skupina, která jich má spoustu, funguje už dlouhá léta a nikdy nechtěla, aby se informace o její existenci někdy provalily!

Tato tajemná bezejmenná skupina existuje již léta a členem se stanete pouze v případě, že se vám podaří dostat se k fotografiím nějaké slavné osobnosti. Nemůžete si tam vstup koupit, můžete pouze přispět něčím svým. Abyste pak získali nějaké další nahé fotky celebrit, musíte si je mezi členy vyměňovat. Podobně jako kartičky hokejistů. Když máte nahou Jennifer Lawrence, má samozřejmě mnohem vyšší hodnotu než nějaká nahá hvězdička z Disney kanálu. Za nahou Jennifer Lawrence dostanete hned několik dalších nahých celebrit, ale zase když někomu dalšímu dáte Jennifer Lawrence, její cena automaticky klesá.

Na tomto principu fungovala skupina dlouhá léta, než si jeden z členů řekl, že by mohl vydělat nějaké peníze Ostatně jenom paparazzi fotografie, na které se Jennifer Lawrence líbá se svým tehdejším přítelem, se prodala do bulváru za 400 tisíc dolarů. Co by se pak dalo vydělat na obrázcích, kde je Jennifer Lawrence úplně nahá?! Jeden z členů skupiny tedy nabízel fotografie na fóru 4Chan za peníze a postupně je zveřejňoval. A jakmile se fotografie dostaly na veřejnost, zbytek skupiny si začal uvědomovat, že obrázky, které mají léta v držení, rychle ztrácejí svou hodnotu, a tak se přidali. Všichni začali prodávat fotky za malé částky na internetu a díky tomu jsme je mohli všichni vidět.

Je dost možné, že existují stovky až tisíce takových fotografií, které nikdy nebyly zveřejněny. Skupina fungovala velmi efektivně, někteří členové dělali pouze rešerše informací, které pak sloužily k prolomení hesel. Například když znáte detailní historii celebrity, jména kamarádů, domácích mazlíčků, data narození nebo rodná čísla, dá se heslo uhodnout. Případně, když heslo nevíte, stačí odpovědět na bezpečnostní otázku. Ty bývají typu "Jméno tvého domácího mazlíčka", což jsou dokonce zcela veřejně dostupné informace. S heslem se dostanete na internetové úložiště a pak už máte celý svět otevřený. Dokonce, a to je nejlepší, máte přístup k novým a novým fotkám po celou dobu, protože celebrita si ani neuvědomí, že se do úložiště dostává také někdo další a postupně vyzobává intimní fotografie a videa.

Takže ano, pravděpodobně existuje spousta takových fotografií a možná je nikdy neuvidíme. Ale třeba za pár let, až se na tohle všechno zapomene, bude nová salva. Hackeři se časem dostanou za všemožná zabezpečení.

Související články

Další články