Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Tereza H. Výměna manželek Útok na mešitu Věra Bílá

Nejnovější kauzy

Budiž mu lehký lógr: Milionář se nechal pohřbít v moka konvici!

Jeho ostatky jsou uloženy v moka konvici.
Káva byla jeho vášeň a moka konvička jeho život. Renato Bialetti miloval tento jednoduchý nástroj na přípravu kávy tak moc, že jeho posledním přáním bylo být v ní pohřben. Jeho popel byl uložen do hliníkové konvičky a on se v ní vydá na cestu do kofeinového nebe.

Možná i vy máte doma konvici moka, tedy tu, kterou vidíte na úvodním obrázku. Věděli jste, že byla vynalezena před sedmdesáti lety a její popularita se rychle rozšířila do celého světa? Jejím vynálezcem je Luigi de Ponti a navrhl ji pro inženýra a odborníka na zpracování hliníku Alfonsa Bialettiho, což byl tatínek pohřbeného Renata.

Vášeň pro espresso zůstala v rodině a Renato tento výrobek proslavil po celém světě. I když podnik v osmdesátých letech prodal, vášeň pro kávu zůstala. Jeho popel je uzavřen ve velké konvici, ze které by se jinak připravilo až 24 šálků kávy. „Moka se zrodilo s ním, a proto ani mě, ani mé kolegy nepřekvapilo, když se na oltáři objevila moka konvice,“ řekl italským novinám Corriere della Sera zaměstnanec pohřební služby.

Je dobře, že mu rodina s lehce nezvyklým přáním vyhověla. Moka konvice miloval celý život a teď v jedné z nich nadobro skončil.

Mohlo by vás zajímat

Další články