Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Horoskop Zábava Výměna manželek Kokain v Česku

Nejnovější kauzy

Budí odpor, ale dřív ji chtěl každý! Co na princezně Qajar muže tolik uchvacovalo a proč většinu z nich odmítala?

Proč většinu mužů odmítala?
+ Další 4 fotografie
Patří k legendám, nad nimiž dodnes lidé nevěřícně kroutí hlavou. V 18. století žila na území dnešního Íránu perská princezna Qajar, před kterou byste teď vzali okamžitě nohy na ramena. Tehdy ale uchvacovala desítky tisíc mužů. A přestože po ní toužili, nikdy se její přízně nedočkali. Proč nápadníky odmítala?

Její otec, čtvrtý perský šáh Naser al-Din Shah, měl ve své době největší harém široko daleko a princezna Qajar si klidně mohla dopřávat to stejné, akorát s muži. Tvořily se totiž fronty nápadníků, kteří by vraždili, aby se na ni mohli třeba jen podívat!

Z dnešního pohledu jde o šílenou a taky trošku zvrácenou představu. Perská princezna, která žila před desítkami let na území dnešního Íránu, totiž měla hustý knír a trpěla nadváhou. Tehdejší ideál krásy ale nepodléhal takovým požadavkům jako nyní, a tak se Qajar těšila nesmírné popularitě.

Pouze několik málo vyvolených ale mohlo vstoupit do princezniných komnat. Naprostou většinu zájemců totiž bez slitování odmítla. Třináct z nich dokonce kvůli nenaplněné touze spáchalo sebevraždu. Traduje se, že si vybírala pouze muže s nadměrnou velikostí přirození. Proto se dostalo jen na pár šťastlivců.

Časy se naštěstí mění a teď by zase sebevraždu možná spáchala právě Qajar. Důvodů by pro to měla požehnaně, důkazy jsou v galerii.

Mohlo by vás zajímat

Další články