Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Bude zima, bude mráz: Do Česka přichází ochlazení a přinese sníh, napadne i u vás?

Bude zima, bude mráz: Do Česka přichází ochlazení a přinese sníh, napadne i u vás?
Zdroj: unsplash.com
předpověď
Během čtvrtka ovlivní počasí v Česku od západu studená fronta a přinese první náznaky blížícího se zimního období. Teploty byly dosud nadprůměrné a v následujících dnech dojde k citelnému ochlazení, bude dokonce i sněžit. Kde bude nadílka a jaké počasí bude v následujících dnech, to eXtra.cz prozradila meteoroložka Dagmar Honsová.

V posledních dnech se lidé nestačili divit příjemným teplotám a hřejivým slunečním paprskům, které pro toto listopadové období nejsou obvyklé. Nyní přichází ochlazení a první záchvěv zimy. „Už po čtvrtečním přechodu studené fronty do Česka pronikne původem arktický vzduch, který přinese citelné ochlazení a ukončí tak nadprůměrné teploty, které odpovídají polovině října. O víkendu bude na celém území Česka v nočních hodinách mrznout, tvořit se budou mrznoucí mlhy a ojediněle sněhové vločky zavítají také do nížin,“ uvedla pro eXtra.cz meteoroložka Dagmar Honsová

Mnoho srážek meteorologové neočekávají, zimní charakter počasí nicméně bude pokračovat podle středečních výstupů modelů nejméně do konce listopadu.

Čtvrteční ochlazení

„Ve čtvrtek bude sněžit na horách, večer se hranice sněžení nebo srážek smíšených bude snižovat na hranici 700 m nad mořem. Další snížení hranice sněžení a propad teplot vzduchu přinese pátek – pozor, po ránu se bude místy tvořit náledí a od středních poloh očekáváme déšť se sněhem nebo sněžení. Také o víkendu očekáváme místy srážky – v sobotu ojedinělé sněžení ve všech polohách, v neděli od středních poloh budou smíšené nebo sněhové,“ uvedla Dagmar Honsová a dodala, že sněhová pokrývka se bude tvořit na horách, v noci přechodně i v nižších polohách. Řidiči by tak bez zimní výbavy neměli vyjíždět. Pro hory by to mohl být základ sněhu pro letošní lyžařskou sezonu.

Ve čtvrtek bude zpočátku dne polojasno až oblačno, místy mlhy nebo nízká oblačnost. Postupně od západu přibývání oblačnosti s deštěm, přeháňkami a na horách se sněžením. Nejvyšší denní teploty 9 až 13 °C, během dne od západu ochlazování.

V pátek bude polojasno až oblačno, ojediněle s přeháňkami, od středních poloh déšť se sněhem nebo sněžení. Noční teploty 2 až -2 °C. Nejvyšší denní teploty 2 až 6 °C.

Víkend

V sobotu bude polojasno, ojediněle sněhové přeháňky. Noční teploty 0 až -4 °C. Nejvyšší denní teploty 1 až 5 °C. Mírný až čerstvý jihozápadní vítr.

V neděli bude polojasno až oblačno, na severu až zataženo a místy ojediněle s přeháňkami, od středních poloh smíšenými nebo sněhovými. Noční teploty 1 až -3 °C. Nejvyšší denní teploty 3 až 7 °C.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy