Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Hrdinové ze záchranky StarDance 2019 Horoskop Počasí

Nejnovější kauzy

Bude se rozšiřovat povinná výbava aut: Změny schválila Evropská Unie

Povinná výbava aut
Povinná výbava automobilů se bude rozšiřovat. Schválila to Evropská unie a od roku 2022 budou součástí nových automobilů i bezpečnostní prvky jako je inteligentní systém pro regulaci rychlosti nebo vyspělý systém nouzového brzdění. Které další bezpečnostní prvky tam budou zahrnuty?

U nově vyráběných automobilů se rozšíří povinná výbava. Schválil to Evropský parlament. Což pro výrobce znamená, že veškeré nové modely od května 2022 budou muset být vybaveny novými bezpečnostními technologiemi.

Mezi tyto bezpečnostní prvky patří například nouzové udržování vozidla v jízdním pruhu, vyspělý systém nouzového brzdění, varování při ospalosti či rozptýlenosti řidiče a inteligentní systém pro regulaci rychlosti.

„Tato legislativa vytváří do budoucna podmínky k záchraně tisíců životů. Vždy jsme se zaměřovali na bezpečnost účastníků silničního provozu, zejména těch zranitelných. Další povinná výbava osobních a nákladních automobilů a autobusů pomůže chránit lidské životy,“ sdělila europoslankyně Róża Thunová.

Podle předběžných údajů Evropské komise si dopravní nehody na silnicích EU vyžádaly v předešlém roce 2018 zhruba 25 tisíc životů. To je vede ke změně povinného vybavení aut. Co všechno budou muset automobily zvládat?

Tyto bezpečnostní prvky budou muset mít veškerá motorová vozidla
inteligentní asistent rychlosti (ISA),
usnadnění montáže alkoholového imobilizéru,
systémy varování, pokud jde o ospalost a pozornost řidiče,
systémy vyspělého rozpoznávání rozptýlenosti řidiče,
signály nouzového brzdění,
detekce zpětného chodu,
zapisovače údajů o události (černá skříňka),
přesné monitorování tlaku v pneumatikách.

Mohlo by vás zajímat

Další články