Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Výměna manželek Věra Bílá Stanislav Zindulka Útok na mešitu

Nejnovější kauzy

Bude se nejslavnější český vězeň snažit znovu otevřít svůj případ? Jiří Kajínek hodiny studoval svůj spis

Jiří Kajínek něco chystá.
+ Dalších 19 fotografií
Jiřímu Kajínkovi byla 23. května 2017 udělena milost prezidentem republiky Milošem Zemanem. Po dlouhých 23 letech se tak konečně dostal na svobodu. Po jeho propuštění se kolem nejsledovanějšího vězně strhla obrovská mela. Každý se s ním chtěl fotit a potřást rukou. Po nějaké době vše utichlo a Kajínek se stáhl do ústraní. Minulý pátek Jiří Kajínek navštívil krajský soud v Plzni a strávil tam několik hodin. Co se dělo?

Minulý pátek do budovy krajského soudu v Plzni zavítala zajímavá návštěva. Jiří Kajínek si došel na soud, aby si znovu prostudoval svůj spis. Podle dostupných informací je to dokonce poprvé od konce vyšetřování v polovině 90. let, kdy si nejznámější vězeň spis otevřel.

Nyní se spekuluje o tom, jestli bude chtít Jiří Kajínek znovu otevřít svůj případ. Podle informací serveru Lidovky.cz si Kajínek svůj spis u krajského soudu pročítal hodiny. „Nepopírám, že jsem byl u krajského soudu podívat se do toho spisu. Informaci, kterou jste získal, je správná,“ potvrdil serveru Lidovky.cz Kajínek.

Kajínek celých 23 let tvrdí, že je nevinný a řada lidí mu to věří. Když byl před dvěma měsíci propuštěn na svobodu, dušoval se, že své jméno jednou očistí. Je možné, že svých slov dostojí a bude žádat o znovuobnovení procesu.

Mohlo by vás zajímat

Další články