Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Bude se Messi stěhovat? Fotbalový mág by mohl opustit luxusní sídlo za desítky milionů

Bude se Messi stěhovat? Fotbalový mág by mohl opustit luxusní sídlo za desítky milionů
Zdroj: Instagram
+ Dalších 8 fotografií
Luxusní dům
Manchester, Paříž nebo Milán. To byla města, která se nabízela jako potenciální destinace, kam by se mohl přestěhovat Lionel Messi, pokud by opravdu odešel z Barcelony. Argentinský fotbalový mág totiž nedávno požádal vedení katalánského klubu o přestup. Nakonec ale v klubu zůstal, vypadá to však, že pouze na rok, během kterého si nejspíš bude hledat své příští působiště. Zatím není jasné, jestli Messi opravdu odejde. Pokud se to ale stane, bude muset opustit sídlo plné luxusu.

Asi málokomu by se chtělo opouštět dům, jaký má jeden z nejlépe placených fotbalistů světa Lionel Messi. Malý kouzelník, jak se hráči přezdívá, je totiž vlastníkem sídla, které oplývá těžkým luxusem. Navíc se nachází v Castelldefels na předměstí Barcelony, tedy místa, kde jsou zakázány přelety letadel. Místní obyvatelé si tak v oblasti žijí naprosto nerušeni.

Místnost pouze pro dresy

Fotek sídla moc k vidění není, hvězdný hráč si totiž dává pozor na své soukromí. O tom, co se v areálu domu nachází, ale napovídají například letecké snímky. Na první pohled tak zaujme jak venkovní fotbalové hřiště, tak krytá tělocvična s basketbalovými koši, která je napojena přímo na dům. Samozřejmostí je i velký bazén či dětské hřiště.

Uvnitř sídla, které se nachází na kopci a má nádherný výhled na moře, se nachází luxusně zařízený interiér. Samozřejmostí je kromě několika obrovských ložnic i vířivka, sauna nebo rozsáhlý obývací pokoj s krbem. Zajímavostí pak je místnost, která je celá věnována dresům, které hvězdný Argentinec za roky ve fotbale nasbíral. V garážích pak na pána domu čekají zaparkované luxusní vozy jako Ferrari, Maserati, nebo Pagani Zonda.

Ohromné sídlo, které Messi koupil v roce 2010, má aktuálně hodnotu něco přes 160 milionů korun.

Hotel se 77 pokoji

Kromě toho vlastní Messi i síť hotelů. Například přímo v Barceloně má čtyřhvězdičkový hotel MiM Sitges, který má hodnotu kolem 760 milionů korun. Budova se nachází pouze sto metrů od moře a má 77 pokojů. Třešničkou na dortu je střešní zahrada s barem a výhledem na moře i na Barcelonu.

Těžko říct, jak Messiho majetek dopadne při případném přestupu. Možné je, že své sídlo v Barceloně prodá, ale vzhledem k tomu, že město považuje za svůj domov, si z luxusní haciendy možná udělá "chatu" na letní dovolené.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy