Trendy tagy Simona Krainová očkování Covid Výměna manželek 2021 Extra Host (pořad)

Nejnovější kauzy

Bude Robert Vano fotit Ornellu Koktovou? Z toho bude dojatá snad i Iva Janžurová

Janis Sidovský se svým manželem Pavlem Vítkem také zašli podpořit
kamaráda Roberta Vana. Moc se jim tam líbilo!
Zdroj: Facebook
+ Další 3 fotografie
Světově uznávaný fotograf Robert Vano zahájil v centru Prahy svoji unikátní výstavu „Memories“, která návštěvníky vtáhne do historie samotného fotografa. A nejenže proběhlo zahájení výstavy! U této slavnostní příležitosti také pokřtil svoji stejnojmennou knihu "Memories"...

Čtyřiasedmdesát snímků, které vznikaly od roku 1968 až po současnost. Poprvé jsou také představovány pouze barevné fotografie, Robert je spíše známý svojí černo-bílou tvorbou, a proto je to tak unikátní zážitek.

Při zahájení výstavy se také pokřtila jeho stejnojmenná kniha „Memories“, kterou mu pokřtila stále krásná Iva Janžurová a blízcí přátelé. Iva Janžurová byla na konci vyprávění o jejich přátelství dojata. „Robert má ve svých dílech neskutečnou dávku citu. To dnes už není tak běžně k vidění. Je mi ctí tady být jako jedna z kmoter této krásné knihy,“ dodala.

Já osobně Roberta Vana znám od svých patnácti let. V ten den jsem přišla do Czechoslovak models se ukázat samotné Miladě Karasové. Byla jsem nervózní, o to víc když ve stejném výtahu v budově naskočila Pavlína Němcová… Ta Pavlína!!! Byla jsem z toho hotová a třásla se. Pak mě Milada Karasová coby novou posilu představila Robertovi. To on mi tenkrát při mé cestě do Milána dodal odvahu a sílu v šestnácti vše zvládnout v nekompromisním módním průmyslu.

Dnes jsme se tomu už jen smáli a podotkla jsem, že mě Robert nestačil vyfotografovat, a to musíme změnit… Potom jsem se ho ještě v rámci jeho výstavy zeptala, zda je nějaká osobnost, klidně i z minulosti, kterou chtěl vždy vyfotografovat.

„Co takovou Marlen Dietrich?“ povídám mu. „Ne, nikdy jsem takový sen neměl… I když počkej, Beatles v černo-bílé, to by byl můj sen,“ pravil Robert. Pak mě zajímalo, zda by si nechtěl zkusit třeba filmovou tvorbu ve svém uměleckém pojetí. „Ne, k filmu jsem nikdy žádné ambice neměl, ale je pravda, že zanedlouho se bude točit o mě dokument. To myslím jako malý film bohatě stačí,“ řekl s úsměvem.

Moc Robertovi fandíma doufám, že jeho kniha bude sklízet velký úspěch!

Vaše Ornella (23)

Související články

Další články