Trendy tagy válka na Ukrajině Agáta Hanychová Eliška a Damián Love Island 2023

Bude Jan Hamáček řídit vnitro z chalupy? Ministr přišel o byt, zbylo mu bydlení na vesnici

Jan Hamáček už je oficiálně jen vlastníkem chalupy.
Zdroj: Profimedia.cz, eXtra.cz/Martin Procházka
+ Dalších 8 fotografií
ZMĚNA

Ministra vnitra Jana Hamáčka (42) známe jako předsedu ČSSD a majitele červeného svetru, hrdě se ale může titulovat také jako chalupník. Oficiálně totiž už nevlastní byt v Mladé Boleslavi, v němž s bývalou ženou vychovával dva malé syny, ale jen chalupu v okrese Nymburk. Zachrání ho movitá manželka?

Jan Hamáček už nemá byt

Jan Hamáček se poprvé ženil před čtrnácti lety. Během manželství s Kamilou Hamáčkovou, která si stále nechává exmanželovo příjmení, se narodili synové Lukáš (13) a Matyáš (11).

Před rozvodem, který oficiálně proběhl už loni zkraje roku, se oba dohodli na vypořádání společného jmění manželů, a na základě toho pak Kamila získala byt v Mladé Boleslavi o rozloze 101 metrů čtverečních.

Chalupník

Společně si ale pořídili také chalupu v malé obci v okrese Nymburk. Patří k ní i zahrada a pozemky celkem o rozloze dva a půl tisíce metrů čtverečních. Ta podle dohody exmanželů připadla Janu Hamáčkovi, takže by tu o víkendech mohl s novou ženou Gabrielou Kloudovou po boku klidně řídit vnitro.

Má to ale háček: bývalá choť Kamila si vymínila, že chalupu, na kterou jsou zvyklí oba malí kluci, může doživotně užívat, jedinou podmínkou je udržovat v ní pořádek. Stačí tedy sem tam vysmejčit a bydlení na soboty, neděle a léto má jisté.

Klidně by se tak mohlo stát, že pokud by se Jan Hamáček s bývalou ženou špatně domluvil, došlo by k trapné situaci, že by se dvě osudové ženy jeho života na místě potkaly.

Tajné bydlení

A jak to má ministr nyní s bydlením? O tom se lze jen dohadovat. Je to chráněná osoba, takže možností má víc.

Jeho nová manželka vlastní hned několik bytů a domů. Jako nejpravděpodobnější z nich se jeví rozlehlá vila za 11 milionů korun v obci ležící necelých dvacet kilometrů od Prahy v okrese Praha-východ. Soukromí dvojice tam chrání řada vzrostlých stromů a nechybí ani krytý bazén. Ten si nicméně vícepremiér může dopřát i na chalupě.

O jeho bydlení se ale kvůli bezpečnosti může starat i přímo stát. Každopádně až jednou skončí v politice, bude mít jisté své vlastní chalupářské zázemí, pokud si tedy nekoupí nový byt, anebo se nespolehne na svou shánčivou paní.

Ivan Mládek: Zdraví jde stranou. Budu koncertovat, dokud nechcípnu, říká

Související články

Další články

Nejnovější kauzy