Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023 StarDance 2023: kompletní přehled

Buď se unudíme k smrti, nebo to bude nečekaná pecka: Českého lva totiž moderuje Výborná. Prosím?

Buď se unudíme k smrti, nebo to bude nečekaná pecka: Českého lva totiž moderuje Výborná. Prosím?
Zdroj: Profimedia.cz
Je to pro nás hodně překvapivý tah, dnešní předávání Českého lva bude moderovat Lucie Výborná. Holka od rádiového mikrofonu, co se hodí spíš na Fotbalistu nebo Atletku roku. Bude mít jen dvě možnosti, nic mezitím.

Zatím si doposud nedokážeme vybavit jediného Českého lva, který by nám zůstal v paměti kvůli jeho moderování. Pamatujeme si akorát na rozpačité vtipy a poměrně nesourodé dvojice střídající se jako někde na kamerových zkouškách.

A taky na minulý ročník, kdy se toho zase zhostil Marek Eben a byl to aspoň, když už nic, důstojný večer. Nevíme totiž, jak je to možné, ale na Lvech humor nikdy nehledejte, přitom by to potřebovali jako sůl. A jejich další neštěstí je, že se vysílají v předvečer Oscarů, na něž čeká filmový fanoušek nejen kvůli cenám samotným, ale kvůli show, která se tam předvede.

Český lev pak vypadá jako velmi chudý příbuzný a je pravda, že kdo se zhostí role moderátora, plete na sebe velký bič. Nudí totiž i velká a jindy komediální jména. Proto nás překvapuje, že dnes večer budou ceny v rukou ženy, jejíž jméno by nás nikdy nenapadlo ani ve snu.

Lucie Výborná (45) je perfektní na poslech v rádiu. Skvěle mluví, má příjemnou barvu hlasu, bohatou slovní zásobu a je pohotová a vysoce, vysoce profesionální. Na obraze už ale většinou dostává minusové body. Působí unyle a nezáživně, řeknete si, že se hodí maximálně tak na Fotbalistu roku, kde dokáže s kopačkou vést rozhovor a vytřískat z něj aspoň dvě kloudné věty.

Ale na Lvy? Vedle Miss a Slavíka nejdůležitější televizní večer? Je to doslova sázka do loterie a Výborná má jen dvě možnosti, jak celý večer pojme. Ztratí se v šedi a za týden se o tom nebude už ani vědět a bude to jen další promarněný večer, nebo půjde o něco výjimečného, o čem se bude dlouho mluvit a zjistí se, že nenechat jí větší prostor a prestižnější akce byla chyba.

My si myslíme, že se stane to první. Ale moc si přejeme, aby se stalo to druhé. Už jen proto, že jsme nuceni se na ty Lvy každý rok koukat a pořád dokola vidět to upocené snažení.

Promotéři Clashe odtajnili další porci bizáru: Sumo zápas, dívčí řežba, kontroverzní Laduška i velké překvapení

Související články

Další články

Nejnovější kauzy