Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 StarDance 2021 Česko Slovensko má talent 2021

Nejnovější kauzy

Bučková si zahrává: Eliško, prober se, kvůli anorexii lidi umírají!

Eliška Bučková by mohla dopadnout i takhle.
Zdroj: herminapress.cz, facebook.com

Modelka a Česká Miss 2008 Eliška Bučková (23) po letech strávených v českém šoubyznysu propadla anorexii! Děsivá diagnóza ji dostihla potom, co chtěla udělat kariéru v zahraničí, jenže po čase si uvědomila, že české missky jsou především zboží pro zdejší agenturu, která je sice občas vyveze za nějakými kšefty, ale nikdy se z nich nestanou supermodelky jako například Karolína Kurková (29) nebo Hana Soukupová (27).

Ani přesvědčování přátel Elišku nezabrzdilo, aby si uvědomila, že s jejím tělem není něco v pořádku. Neustálé demonstrativní focení s jídlem, které modelka jakoby strkala před objektivy do úst, aby ho vzápětí skopla pod stůl, to všechno jsou techniky, které anorektičky mají zvládnuté a často jejich okolí vůbec nic nepozná, až když dívka začne extrémně odmítat potravu a její tělo se začíná podobat postavám z Dachau.

"Nenávist k vlastnímu tělu souvisí obecně se sebevědomím a přístupem k ostatním. K sebepřijetí vede mnoho různých psychoterapeutických cest, z nich je nutné si jednu vybrat a spolupracovat s odborníkem. Někdy je cesta poměrně dlouhá a náročná, záleží na tom, jak vaše »nenávist« vznikla," říká prof. MUDr. Hana Papežová, CSc., která působí v Centru pro poruchy příjmu potravy 1. LF UK a VFN.

Věřme tedy, že Bučková vzala své přiznání médiím jako první krok, aby něco udělala se svým problémem. Jinak jí totiž hrozí vážné zdravotní potíže.

Související články

Další články