Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy StarDance 2019 Extra Host (pořad) demonstrace proti Babišovi Události roku 2019

Nejnovější kauzy

Brzy oslaví 50 let moderování: Videostop a Bingo mě stvořily, říká Jan Rosák

+ Dalších 5 fotografií
Je jedním z nejzkušenějších moderátorů Česka. Uváděl pořady, které měly sledovanost v řádu milionů. Jak sám říká, stvořily ho... Řeč je o Janu Rosákovi (71), který za dva roky oslaví velké moderátorské jubileum. Redakci eXtra.cz prozradil, jak vzpomíná na dobu své největší slávy.

Jeho nezaměnitelný hlas si lidé zamilovali. Moderoval řadu pořadů, některé z nich měly neskutečnou sledovanost. Jako jeden z mála může porovnat současnou a někdejší televizní tvorbu… „Srovnávat dnešní a tehdejší televizi to moc nejde. Když jsem začínal, byla televize jedna, sice měla dva programy, ale těžili jsme z toho, že jsme měli monopol. Videostop měl obrovskou sledovanost. Když jsem pak dělal Bingo na Nově, tak to byl pořad, který měl také obrovskou sledovanost. Tuším, že to bylo osmdesát procent v sharu (podílu na trhu sledovanosti – pozn. red.), což bylo neuvěřitelné. Dnes je to jiné, je velká konkurence a k tomu je internetová televize,“ zamyslel se oblíbený moderátor, který na televizi Prima uvádí pořad Poklad z půdy.

„Díky těmto pořadům jsem se proslavil. Když jsem tehdy někam vešel, tak všichni věděli, o koho jde,“ usmíval se Jan Rosák s tím, že za dva roky to bude přesně 50 let, kdy poprvé moderoval. „Slavit to nebudu,“ doplnil.

Pro eXtra.cz promluvil i o honorářích, které se vyplácely dříve a jaké jsou dnes. „Nesnáším povídání lidí, že tehdy byla doba lepší. Samozřejmě že nebyla. Tehdy tisícovka znamenala to co dnes třeba deset tisíc korun. Ty honoráře byly srandovní oproti současnosti. Dnes se televize musí o dobré herce, moderátory a podobně přetahovat. I když zase na druhou stranu vysoké školy plodí ročně okolo sto herců, takže to uplatnění pro lidi také není jednoduché.“

Jan Rosák toho má skutečně hodně za sebou a žádné televizní mety do budoucna už nemá. „Já už jsem skoro v důchodu… Mám toho hodně za sebou, už jsem si toho hodně užil, co jsem mohl, snad jsem dobře zvládl. Dnes už se tak těším na golf, dělám si pořad v rádiu, případně televizi, a jsem spokojený. Snažit se o to, aby mě někdo testoval třeba na nějakém castingu, jestli něco dovedu, to už není pro mě,“ dodal Jan Rosák.

Co jste možná o Janu Rosákovi nevěděli:

  • V Československém rozhlase začínal v roce 1971, odkud pak v roce 1976 přešel pracovat do Československé televize.
  • Je pětinásobným držitelem ceny TýTý v kategorii moderátor.
  • Se svou rodinou žije ve středočeském městě Mníšek pod Brdy.

Mohlo by vás zajímat

Další články