Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Libuše Šafránková

Nejnovější kauzy

Brzy nebudeme mít na chleba! Italům dochází peníze a vyhrožují revolucí

Zdroj: profimedia.cz
+ Dalších 9 fotografií
nepokoje
V Itálii je situace víc než vyhrocená. Nejenže v tamních nemocnicích umírají každý den stovky lidí, ale ani na ulici není klid. Obyvatelům především jižní části země dochází peníze a vyhrožují, že pokud se o ně stát nepostará, zažehnou revoluci. Některé rodiny na Sicílii jsou na tom tak bídně, že už dvacet dní jedí jenom chleba a brzy nebudou mít ani na to.

Itálie bude za pár dnů už celý měsíc v karanténě. Za tu dobu se nepodařilo dostat smrtící koronavirus pod kontrolu. V zemi navíc vládne chaos, jelikož obyvatelům začínají docházet zásoby a peníze na to nejnutnější...

Moje dcera nebude mít brzy co jíst

Na sociální síti se objevilo video, kde zoufalý muž z Palerma popisuje, že se dostal na hranici svých možností a žádá o pomoc. „Už jsme uvnitř skoro 20 dní. Jsme na dně. Stejně jako moje dcera i jiné děti za pár dní nebudou moci tento kousek chleba jíst. Ujišťuji vás, budete toho litovat, protože zažehneme revoluci," apeluje muž na italského premiéra.

Revoluce a nepokoje

Na jihu země, kde je všeobecně vyšší nezaměstnanost, je situace ještě kritičtější. Přesto, že předseda vlády Giuseppe Conte uvolnil 25 miliard euro pro rodiny a podniky, které koronavirová krize zasáhla nejvíce, spousta lidí na tuto pomoc stále čeká.

Hotovostní ekonomika se stává v krizi velkou nevýhodou. Hodně lidí na jihu země totiž není oficiálně registrováno a jsou zvyklí dostávat peníze tzv. na ruku. Zatímco sever tedy pustoší smrtící virus, jih začíná pustošit hlad a nepokoje. V posledních dnech začali lidé v uzavřených skupinách na sociálních sítích organizovat hromadná vloupání do supermarketů. Jiní chodí před obchody žebrat o jídlo.

Související články

Další články