„Drzoune jedna drzá, zvědavá, vošklivá, brejlatá,“ řval na prodavačku knih ve filmu Vrchní, prchni! Josef Abrhám (78). Přijal ji jenom proto, že ho fyzicky nepřitahovala. Ačkoliv šlo o poměrně výraznou roli, po představitelce Douchové Zuzaně Fišerové-Svátkové se po uvedení filmu slehla zem.

Pár dalších štěků sice na kontě ještě má, ale v žádném pořádném filmu už se nikdy neobjevila. Nepřijali ji ani na žádnou uměleckou školu. „Čekala jsem, že ještě nějaká nabídka přijde, ale vzhledem k tomu, že mě nevzali na žádnou divadelní školu jsem pochopila, že talent zkrátka nemám. Takže se nedá nic dělat,“ řekla s odstupem času Zuzana Fišerová Svátková týdeníku Sedmička.

Fišerová se smířila s tím, že se v šoubyznyse neuchytí, a tak se začala živit „rukama“, přesněji pusou. Prodává totiž zájezdy a vypadá to, že ji práce baví.

Poznat v ní obrýlenou ošklivku Douchovou je ale s neúprosným plynutím času stále těžší. Ačkoliv zestárla, už není tak nevýrazná, a to nejen proto, že odhodila brýle. Má i nové zrzavé vlasy, které k ní ladí daleko víc. Světélko naděje, že se jednoho dne ozve nějaký režisér a obsadí ji do svého filmu, ale ještě zhasínat nechce. Třeba se někdy dočká.