Trendy tagy Čauky lidi SuperStar 2021 StarDance 2021 Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Brutální zdražení elektřiny a plynu je tady! Zaplatíte až o dvě třetiny víc

ČEZ: Zdražení plynu a elektřiny!
Zdroj: profimedia
Zdražení

Pro všechny, kteří využívají služby ČEZ, přichází špatná zpráva. Od nového roku se zdraží jak elektřina, tak i plyn. Podle šéfa energetické společnosti Daniela Beneše to u elektřiny může být asi třetina a u plynu polovina až dvě třetiny. Informaci přinesly Hospodářské noviny.

Přichází rapidní nárůstek cen u elektřiny a plynu. U druhého zmiňovaného navíc bude nárůst ještě větší. „Tady je to opravdu dramatické. Nárůst bude vyšší než u elektřiny. Nejsme hlavní dodavatel, na to jsou tady jiní hřáči, ale můj odhad je zdražení konečné faktury o polovinu až dvě třetiny,” nechal se pro Hospodářské noviny slyšet Daniel Beneš, šéf skupiny ČEZ

Změna v cenách se bude týkat těch zákazníků, kteří nemají cenu na příští rok zafixovanou. Změny bude firma oznamovat 1. listopadu a v platnost vejdou od prvního ledna. „Odhadujeme, že na koncové faktuře, kterou dostávají domácnosti, se to může projevit zvýšením řádově o 30 procent oproti letošnímu roku,“ prozradil Beneš. 

Cena vzrostla po celé Evropě

Dodal také, že velkoobchodní cena letos vzrostla v celé Evropě a navíc na rekordní úroveň. Někde se zdražilo o desítky procent nebo násobně. Důvody jsou podle něj ty, že zdražil plyn, s nímž je elektřina spojená, dále také emisní povolenky a také ekonomika po koronaviru, jak prozradil šéf ČEZ.

Toto masivní zdražování má za následky problémy pro spotřebitele i dodavatele. Například firma Bohemia Energy minulý týden ukončila svou činnost, ačkoliv má asi 900 000 odběratelů.

Související články

Další články