Trendy tagy válka na Ukrajině Agáta Hanychová Eliška a Damián Love Island 2023

Brutální zásah strážníků na otce bez roušky: Zákrok bude mít dohru

Brutální zásah strážníků na otce bez roušky: Zákrok bude mít dohru
Zdroj: Facebook
VYJÁDŘENÍ
Video, které pobouřilo internet. Dva strážníci ve středu v Uherském Hradišti zaklekli muže bez roušky, zatímco kolem pobíhalo malé vyděšené dítě, syn onoho muže. Starosta města se k situaci vyjádřil ve středu večer s tím, že nechce vynášet unáhlené závěry. Ve čtvrtek dopoledne se k hrůznému činu vyjádřilo i samotné město.

Bylo chvíli po půl páté odpoledne, když dva členové Městské policie Uherské Hradiště byli na běžné pochůzce. V Havlíčkově ulici spatřili muže bez ochrany dýchacích cest a rozhodli se ho zkontrolovat. "Při kontrole bylo zjištěno, že dochází k porušování Mimořádného opatření MZDR 15757/2020, kterým se zakazuje pohyb a pobyt bez ochranných prostředků dýchacích cest (nos, ústa), kterým je respirátor nebo obdobný prostředek, na veřejně přístupných místech v zastavěném území obce," uvádí Uherské Hradiště na svých webových stránkách.

Přestupek měl spáchat muž, který se narodil v roce 1980. Dle vyjádření města opakovaně odmítl prokázat svou totožnost, taktéž odmítl použít prostředek k zakrytí úst a nosu. Strážníci ho vyzývali a poučovali, muž se přesto z místa pokusil vzdálit.

Při děsivém zákroku byly použity donucovací prostředky, které měly muže přimět k prokázání totožnosti. Starosta města Uherské Hradiště Stanislav Blaha nařídil důsledné prošetření celého zákroku s důrazem na adekvátnost použití donucovacích prostředků, nejen kvůli tomu, že celé události bylo přítomno malé dítě.

"Prověření, jak strážníci plnili své zákonné povinnosti, se budu osobně intenzivně věnovat. Celou událost považuji za velmi politováníhodnou, hlavně kvůli přítomnosti malého dítěte. Pokud se prokáže, že samotný zákrok byl neadekvátní, budou vyvozeny patřičné důsledky. V tuto chvíli jsou oba strážníci až do vyřešení případu postaveni mimo službu," uvedl starosta.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy