Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

Brutální zákrok v Jílovém rozohnil lidi na sítích: Hrůza, to si dovolí k ženě?

Zdroj: Policie ČR
policejní zákrok

Na dva tábory se rozdělili lidé na sociálních sítích komentující nedělní zákrok policie v Jílovém u Prahy. Žena s malým synem tam v místním obchodě nakupovala bez ochrany úst, načež ji po menší šarvátce s policejní hlídkou povalili na zem a zaklekli.

"Dnes u pokladny ke mně přistoupil děda security, ať si prý vezmu roušku, přidala se k němu i čarodějnice za pokladnu s respikem pod nosem. V tu chvíli zrovna přijeli poldové z místního okresu pro sváču a jali se mou výtržnost řešit...", uvedla Vendula Veselá, jak se podle ní celá událost seběhla.

Po snaze policistů ženu legitimovat se celá situace vyostřila: "Řekla jsem tedy, že si je chci taky natočit, a ve chvíli, kdy jsem začala, došlo k napadení. Pán se vyžíval v tlačení obličeje k zemi, pevně sevřených poutech (museli mi je pak povolit, protože mi zmodraly a natekly prsty), kroucení prstů a kolínko pěkně zarazit na lopatku a tlačit a tlačit. Do jejich auta si asi sednout neumím a musí mi schválně zlomit krk."

Podle policie se však jednalo o standardní zákrok, za který si žena mohla sama: "Použití donucovacích prostředků odpovídalo chování ženy. Nechtěla si nasadit ochranu dýchacích cest ani neuposlechla opakované výzvy k prokázání totožnosti. Když jí policisté sdělili, že bude předvedena na služebnu, odmítla jít a začala policistům nadávat,“ uvedla mluvčí policistů.

"Kdyby se chovala, jak má, bylo by to v klidu"

Video z události i popis Veselé zavdaly k bohatým diskusím na sociálních sítích: "Paní mi připomína značku renaultu a všichni tihle provokatéři a znalci zákonů! Svou totožnost je člověk povinen prokázat občanským průkazem kdykoli na výzvu policisty a ne jen zda něco spáchal, to by řidiči nemuseli teda při běžné kontrole zastavit podle těchto flastencu. A je ubohé, jak se chová matka s malým děckem. Kdyby se chovala, jak má, proběhlo by to v klidu. Nebýt arogance a provokativního jednání, nedošlo by ze strany policie k žádnému konfliktu. Oni prostě nevědí, na koho narazí, a když se paní i třeba s 5 děckama neumí chovat, tak bohužel!!!!! Nežijeme na Divokém západě, i demokracie vypadá jinak!!!!!!!" uvedl například uživatel Josef Peterek.

Naopak jiní uživatelé se ženy zastávají "Nechce se mi věřit, že nejhorší zločin je stále rouška a oni si tohle dovolí k ženě. Hrůza, já bych už jim nastříkala slzák. Co s nima.. Jako za roušku?????? now coment" píše uživatelka pod jménem Wendys Sofie Poláková. "Ten policajt by měl být souzen za zneužití pravomoci," přisadil si Bohumil Krist.

Naopak Radek Pindl pro ženu pochopení nemá: "Lidi proberte se, pani ma uposlechnout a kdyz bude neco spatne tak si muze jit stezovat ale vyzva policisty se musi uposlechnout. branite pani pritom kdyby dala obcanku tak se ji nic nestane!" uvedl k videu, kde Veselá popisuje událost.

Ženu nyní čeká přestupkové řízení, ve kterém jí hrozí pokuta. Zatím není známo, že by se řešil i předmětný zákrok policie.
Související články

Další články