Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

Brutální vražda těhotné Sharon Tate: 50 let od masakru sektou Charlese Mansona

Zdroj: Metro-Goldwyn-Mayer
+ Další 3 fotografie
bylo jí 26
Dnes je tomu přesně 50 let, co byla brutálně zavražděna jedna z nejkrásnějších hereček vůbec. Sharon Tate (†26) zavraždila sekta Charlese Mansona (†83) a vůbec nebrali ohled na to, že je herečka v osmém měsíci těhotenství. Sekta zvaná Rodina zabila nejen těhotnou Sharon, ale vyvraždili i všechny, kteří byli přítomni v domě.

Byla považována za nejkrásnější ženu Hollywoodu. Sharon Tate, která byla hvězdou vtipného hororu Ples upírů, si vzala úspěšného režiséra Romana Polanskiho (85) a mělo se jim narodit miminko, pro které měli už vybrané jméno Richard. Ovšem v jejich pohádkovém životě přišel zvrat, který naprosto změnil všechny plány.

Polanski byl zrovna kvůli práci v Londýně, když se odehrála strašlivá událost. 9. srpna roku 1969 jejich rezidenci v Los Angeles navštívili nezvaní hosté. Charles Manson navedl sektu známou jako Rodina k domu hollywoodské hvězdy. Sharon tam zrovna byla se svými čtyřmi přáteli. Gang všechny přítomné v domě brutálně zavraždil. Poslední šla na řadu krásná Sharon a ani přes prosby, aby ušetřili ještě nenarozené dítě, neměli slitování. Zasadili jí 16 bodných ran a její krví pak na vstupní dveře napsali slovo pig, což znamená prase. Manson chtěl aby z brutální vraždy byli obviněni černoši a rozpoutala se tak rasová válka.

Všichni, kteří se na masakru podíleli, byli odsouzeni k trestu smrti. Jenže kalifornské zákony byly pozměněny a nakonec všichni dostali doživotí. Charles Tex Watson (73), Mansonova pravá ruka, stále sedí. Susan Atkins zemřela v roce 2009 ve věku 61 let, Patricia Krenwinkel (71) je nejdéle sedící vězeňkyní v Kalifornii. Leslie Van Houten (69) je rovněž nadále ve vězení. Sám Charles Manson zemřel v listopadu 2017 ve věku 83 let poté, co polovinu života strávil za mřížemi.

Charles Manson se i přes své děsivé skutky stal inspirací pro mnoho umělců. Quentin Tarantino (55) se rozhodl na námět příběhu o Sharon Tate natočit černou komedii Tenkrát v Hollywoodu. Snímek se objeví v českých kinech 15.srpna. Diváci se ve filmu můžou těšit například na krasavce Leonarda DiCapria (44) či Brada Pitta (55). Postavu Sharon ztvárnila australská herečka Margot Robbie (29).

Související články

Další články