Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Bestiální vražda sedmnáctileté Wilmy: Expřítel Ahmed jí uřízl hlavu a uložil do skříně

Bestiální vražda sedmnáctileté Wilmy: Expřítel Ahmed jí uřízl hlavu a uložil do skříně
Zdroj: archiv Facebook
švédsko
V úterý se začal švédský soud zabývat třiadvacetiletým mužem, který je podezřelý z vraždy. Jak uvádí obžaloba, loni na podzim se měl dopustit brutální vraždy, kdy zabil svoji expřítelkyni a následně jí uřízl hlavu. Ženě bylo sedmnáct let. Muž svou vinu odmítá, pokud však bude usvědčen, hrozí mu až doživotí.

14. listopadu minulého roku ve městě Uddevalla na jihozápadě Švédska zmizela sedmnáctiletá Wilma Andersson. Půl roku od jejího zmizení stojí před soudem její bývalý přítel Tishko Ahmed Shabaz. Podle obžaloby právě on stojí za jejím zmizením. Dívku měl zavraždit, uříznout jí hlavu, kterou poté narval do kufru a uložil do skříně. Zbytku těla se nejspíš zbavil.

Odmítá vinu

Obžalovaný svoji vinu odmítá. Když se ho policie na začátku vyšetřování ptala, zda netuší, kde by zmizelá mohla být, měl jasnou odpověď. "Doufám, že Wilmu najdete," řekl tehdy policii podle listu Aftonbladet. Mimo jiné se také vyptával, jestli mohou jeho bývalou přítelkyni vystopovat pomocí mobilního telefonu. Snažil se být ale policii nápomocný.

Koncem listopadu zavedlo policisty vyšetřování k němu do bytu, kde našli krom hlavy také stopy i dívčinu DNA. Muž však jakoukoliv vinu popírá.

Podle matky zesnulé dívky, se Wilma chtěla s Tishkem rozejít. Jak matka uvedla ve výpovědi, k Wilmě se choval majetnicky a snažil se ji změnit. Právě to se dívce nelíbilo a proto se rozhodla se s ním rozejít. Když se matka zesnulé šla zeptat expřítele, jestli neví, kde se Wilma nachází, řekl, že se rozešli a dívka odtamtud následně utekla.

Když byl Shabaz oficiálně obviněn z vraždy, byl umístěn do cely. Tam ho našli v bezvědomí a převezli do nemocnice. Obviněný tam za sebou zanechal zvláštní vzkazy. "Wilminu vraždu nikdy nevyřešíte," píše se v prvním. "Bůh ví, že jsem nevinný. Nejsem vrah. Jsem svobodný muž," napsal ve druhém vzkazu.

Iráčanu Shabazovi hrozí za brutální vraždu až doživotní pobyt za mřížemi.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy