Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 Survivor 2023

Brutální vražda dívky u Protivína přehledně: Sadistické pozadí a další otazníky v případu

(ilustrační fotografie)
Zdroj: Profimedia
Fakta

Policie stále řeší násilný trestný čin, při němž bylo u Protivína na jihu Čech nalezeno ohořelé BMW a vedle něj části těla mladé dívky. K případu nejsou poskytnuty téměř žádné informace ani fotografie, aby nikdo nemohl nijak výrazně narušit průběh vyšetřování. Redakce eXtra.cz přináší přehled nejdůležitějších faktů, které se do dnešního dne o případu objevily.

1.
Kdy a kde se případ odehrál?

Tragická událost se stala v sobotu 4. září 2021 mezi Protivínem a Zábořím na Písecku. Kolem sedmé hodiny večer v tamním lese Hájek hasiči a policisté nalezli ohořelé BMW 120 D s plzeňskou poznávací značkou 6P32567.

2.
Kdo byla oběť?

Vedle vozidla, nebo uvnitř (to policie nespecifikovala, pozn. red.) měly být nalezeny části těla mladé dívky. Celý případ tak může mít podle informací médií sadistické pozadí. Podle webu iDnes.cz měla dívka pocházet ze samoty, která spadá pod obec Bernartice na Písecku.

3.
Kdo je možný pachatel?

V pátek 10. září policisté informovali, že zadrželi muže podezřelého z tohoto hrůzného činu. Nechtějí ale sdělit žádné další podrobnosti a momentálně probíhají úkony trestního řízení.

4.
Jaké informace policie zveřejnila?

Policie k případu nezveřejnila fotografie z místa činu, fotografie oběti ani ohořelého auta, stejně tak ani hasiči. Kriminalisté nechtějí, aby bylo narušeno vyšetřování zločinu, který považují za extrémně závažný.

5.
O co policie žádá veřejnost?

Pokud jel někdo v sobotu mezi polednem a sedmou hodinou večerní po trase České Budějovice - Bechyně - Písek a Protivín a má v autě kameru, měl by se ozvat policii. Každý důkaz je důležitý.

6.
Kdy budou oznámeny oficiální informace?

Podrobnosti ke zločinu sdělí vyšetřovatelka v pondělí 13. září na tiskové konferenci, jak o tom informoval tiskový mluvčí jihočeských policistů Jiří Matzner.

Další články

Nejnovější kauzy