Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

BRUTÁLNÍ video: Zmasakrovaná miminka i těhotné ženy! Krveprolití v Kongu má na svědomí 3300 obětí!

BRUTÁLNÍ video: Zmasakrovaná miminka i těhotné ženy! Krveprolití v Kongu má na svědomí 3300 obětí!
Zdroj: youtube.com
Tohle není opravdu pohled pro slabé nátury. Katolická církev v Demokratické republice Kongo přišla s naprosto šokujícím tvrzením. Dle jejích informací je obětí násilí v centrální části země několikanásobně více, než se uvádí. Křesťané v Kongu hlásí až 3300 zmasakrovaných lidí včetně miminek a těhotných žen.

"Můj tým objevil dvouleté děti s usekanými končetinami, batolata s těžkými popáleninami a zraněními způsobenými mačetami," popsal hrůzy konžského násilí vysoký komisař OSN pro lidská práva Zeid Al-Hussein.

Všichni jsou z tohoto tvrzení v šoku, protože doposud si nikdo nemyslel, že by situace mohla být až natolik vážná. Jejich momentální informace jsou údajně zkreslené a pravda je naprosto šokující.

Hovoří i o tom, že se setkal s dvouměsíčním dítětem, které mělo dvě kulky v tělíčku, které ho zasáhly spolu s jeho matkou. "Přinejmenším dvě těhotné byly rozřezány a jejich nedonošené plody útočníci zmrzačili," neskrýval zděšení emisar.

Obviněna byla vláda v Kinshase, že naprosto selhala v ochraně místních obyvatel. Mluvčí kabinetu Lambert Mende v rozhovoru pro agenturu AP nařčení razantně odmítl. "Musíme podniknout nezbytné kroky, abychom tuto skutečnou bezpečnostní hrozbu zastavili," komentoval Mende.

Na místě panuje poměrně zmatek. Velké násilí započalo poté, co byl vloni v srpnu vládními jednotkami zabit zdejší vůdce Kamwina Nsapu. Jeho příznivci ale odpověděli násilím a masakry. Podle lidí citovaných OSN se ale na těchto zvěrstvech podílejí i příslušníci konžské armády a policie.

Původní informace hovořily o 400 obětech. V současné době se ale počet obětí vyšplhal na 3300.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy