Trendy tagy Čauky lidi Survivor 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Brutální video hrůzného pádu: Cyklista na závodech málem zabil soka, udělal to schválně

Brutální video hrůzného pádu: Cyklista na závodech málem zabil soka, udělal to schválně
Zdroj: Profimedia.cz/Youtube
+ Další 4 fotografie
Odporný zákrok
Doslova otřesný pohled se nabídnul fanouškům v cílové rovince první etapy cyklistického závodu WorldTour Kolem Polska v Katovicích. Nizozemec Dylan Groenewegen totiž při včerejším souboji o první místo úmyslně natlačil krajana Fabia Jakobsena (23) do bariéry. Ten v plné rychlosti narazil do novináře. Po nevybíravém zákroku svého soupeře musel být v tratolišti krve dlouho oživován. Lékařům se ho nakonec povedlo stabilizovat a jezdec je nyní mimo ohrožení života.

"Je tohle vůbec ještě sport?" ptal se ve středu odpoledne nejeden divák, který sledoval odporné chování Nizozemce Dylana Groenewegena. Ten se v cílové rovince první etapy závodu dostal do kontaktu se svým krajanem Fabiem Jakobsenem. Místo toho, aby se Groenewegen o první místo porval sportovně a se ctí, postupně natlačil Jakobsena do bariéry, která dráhu lemovala.

Jakobsen pak v 80kilometrové rychlosti přeletěl bariéru a zády narazil do novináře. Následně do vychýleného zabrádlí narazili i další jezdci a v cíli tak vznikl hororový hromadný pád. Zatímco si Groenewegen dojel pro první místo, záchranáři začali bojovat o život těžce krvácejícího Jakobsena. Doktorům se to po dlouhém resuscitování nakonec podařilo a jezdec týmu Deceuninck-Quick-Step byl vtrulníkem přepraven do nemocnice. Těžká zranění hlavy utrpěl i fotograf.

"Jakobsen je ve velkém ohrožení života. Ztratil hodně krve. Doufejme, že tento boj vyhrajeme. Nejbližší noc bude rozhodující," řekla včera polským médiím lékařka závodu Barbara Jerschinová. Lékaři nakonec vyloučili zranění mozku i páteře, Jakobsen ale v noci podstoupil pětihodinovou operaci hlavy a obličeje, ve kterém měl těžké fraktury. "Musíme počkat několik hodin, než se ho pokusíme probudit. Pak se ukáže, jaký je jeho zdravotní stav. S ohledem na výsledky tomografie ale věříme, že nedošlo k poškození nervové soustavy, protože cyklista byl dlouho resuscitován," uvedl zástupce ředitele sosnovecké nemocnice Pawel Gruenpeter.

Vítězem byl nakonec byl nakonec vyhlášen Jakobsen a Groenewegen byl za svůj zbabělý čin diskvalifikován. Ten teď za úmyslné vytlačení soupeře čelí hněvu soupeřů i celého světa. "Za tohle by toho hajzla měli nemilosrdně zavřít, vždyť se pokusil o vraždu. Je to hnus!" napsal jeden z uživatelů na Twitteru. S tím souhlasí i šéf Jakobsenova týmu Patrick Lefevere."Od Groenewegena to byl zločin. Za tohle by měl jít do vězení," uvedl Lefevere.

Zástupci Jakobsenova týmu ihned po závodě uvedli, že budou Groenewegena žalovat. Toho nejspíše nemine doživotní vyloučení z cyklistiky. Důkazy posbírala i polská policie, zatím však nechtěla komentovat, zda bude Groenewegen obviněn z úmyslného ublížení na zdraví.

Jakobsenův pád připomněl tragédii z minulého roku. Na tom samém závodě totiž zemřel dvaadvacetiletý Belgičan Bjorg Lambrecht. Ten ve třetí etapě narazil do betonové propusti.

Související články

Další články