Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023 Český slavík 2023

Brutální utýrání kobylky šokovalo Česko: Nikdy tě nepřestaneme hledat, vzkázal tyranovi atlet Tomáš Janků

Brutální utýrání kobylky šokovalo Česko: Nikdy tě nepřestaneme hledat, vzkázal tyranovi atlet Tomáš Janků
Zdroj: profimedia.cz
+ Dalších 6 fotografií
Týrání zvířat
Naprosto děsivý pohled se naskytl farmáři Danielu Pitkovi, který v polovině října našel ve výběhu mrtvou klisnu Indie. Nebohé zvíře bylo zastřelené kuší a neznámý pachatel mu uřízl ucho a vpíchl oko. Kobylka byla přitom lidmi velice oblíbená, a to obzvlášt v rodině výškaře Tomáše Janků (45) a jeho manželky Kateřiny Baďurové (37). Indie totiž vicemistr Evropy z roku 2006 spolu s dětmi často navštěvoval a brali ji na projížďky. Nyní ale zbyly jen oči pro pláč a Janků slibuje odplatu.

Klisna Indie byla klidné a milé zvíře, které nikdy nikomu neublížilo. Lidé z okolí ji často chodili krmit a kobylka pak pod dohledem majitele Daniela Pitka vozila ve výběhu děti. Výjimkou nebyly ani dcery Tomáše Janků a jeho ženy Kateřiny Baďurové Ellen (9) a Nicolette (6), které si Indie doslova zamilovaly.

„Indie byla členem naší rodiny. Jezdili jsme za ní velice často, protože je u mého kamaráda, který patří do naší rodiny. Vyrůstala zároveň s našimi dcerami. Měly mezi sebou velice úzký vztah. Holky i my jsme na ní byli velice fixovaní,“ vzpomíná Janků na oblíbenou klisnu.

Nejspíš půjde o pytláka

Bývalý reprezentant nabídl majiteli koně svou pomoc v pátrání po zrůdném tyranovi. Celou věc už řeší i policie, Janků ale přiznává, že najít viníka nebude tak jednoduché, jelikož by Pitek mohl mít řadu nepřátel. "Jak, co se týče ochrany životního prostředí – běžně tam máme konflikty s motorkáři nebo čtyřkolkáři, tak v politice, které se teď věnoval.“ sdělil Janků.

Zároveň ale nevěří, že by šlo o osobní mstu, spíš jako o náhodný úlovek pytláka, nebo člověka, který legálně používá kuši. I tak mu ale Janků vyslal jasnou zprávu. „Vzkazuju ti, že tě nikdy nepřestaneme hledat! A až tě dostaneme, tak se o tebe samozřejmě postará zákon,“ říká trpce bývalý špičkový výškař.

Čtvrt milionu za dopadení

Na vraha klisny Indie vypsal Pitek už dokonce obrovskou odměnu. Za jakoukoliv informaci, která povede k dopadení neznámého tyrana, hodlá farmář zaplatit 250 tisíc korun.

„V rámci spolupráce s policií jsme všechno pustili ven až teď. To, abychom nějakou unáhlenou reakcí neznehodnotili vyšetřování. Slibujeme si, že by se mohli najít lidé, kteří o tom něco vědí a můžou se přičinit o to, abychom takového člověka dostali za mříže,“ vysvětlil bývalý olympionik.

Tajný vztah Kristýny a Andreje z Big Brothera. Znali se ještě před show

Související články

Další články

Nejnovější kauzy