Údajně k tomuto násilnému činu mezi malými dětmi došlo v karvinském parku Dubina.

Policie však o okolnostech tohoto brutálního útoku zarytě mlčí. Důvodem je nízký věk pachatelů, kteří surově napadli bezbranného chlapce.

Nezletilí útočníci přes to všechno vyváznou bez potrestání. To je vůči nevinnému chlapci „opravdové zadostiučinění“. Útočníky maximálně čekají nějaká výchovná opatření.

Policie popisuje událost těmito slovy: „Nezletilí si svou oběť vybrali zcela náhodně, venku, ve chvíli, kdy je míjel. Násilím ho odtáhli na místo, kde není velký pohyb osob. Chlapec schytal rány do obličeje, břicha, kopance do celého těla. Donutili ho, aby se vysvlékl do naha, a polili ho močí. Zbitého, promrzlého nechali na pokoji až po několika desítkách minut. Pak utekli a jeho oblečení rozházeli na útěkové cestě.“

K nebývale krutému případu se vyjádřila také policejní mluvčí Zlatuše Viačková. „Z pohledu práva útočníci nejsou trestně odpovědní, tedy jejich provinění zločinu loupež bude odloženo. Nicméně spisový materiál bude odeslán na státní zastupitelství k rozhodnutí o výchovném opatření. Případem nezletilých se budou také zabývat pracovnice sociálně-právní ochrany dětí,“ sdělila Viačková.

Karviná je z případu otřesena. Rodiče se bojí své děti nechat chodit po ulicích.