Trendy tagy očkování Covid Výměna manželek 2021 Extra Host (pořad) Čauky lidi

Nejnovější kauzy

Brutální útok malých dětí na plameňáky v Jihlavě: Rodiče chtějí škodu uhradit a případně si ji i odpracovat!

Rodiče malých tyranů chtějí uhradit škodu!
Zdroj: archiv
Předminulý týden umučily v jihlavské zoo vzácného plameňáka malé děti. Kopaly do něj tak dlouho, než zahynul. Rodiče dětí se nakonec k celé situaci postavili čelem a chtějí nahradit škodu. Jeho cenu zaplatí, a dokonce si to chtějí vše i odpracovat. Jenže to už plameňákovi život nevrátí.

Minulý pátek po poledni ubily a umučily tři malé děti plameňáka v jihlavské zoo. Rodiče se nakonec k celému incidentu postavili čelem a nyní chtějí uhradit škodu. Jsou ochotni si ji i případně odpracovat. V rozhovoru pro portál Lidovky.cz to sdělila ředitelka zoologické zahrady v Jihlavě Eliška Kubíková.

Malým tyranům bylo 5 až 8 let, na nebohé zvíře zaútočili kameny a klacky a plameňáka, kterému bylo 16 let, ukopali k smrti. V současné chvíli areál se zvířaty nově kontroluje městská policie.

V Jihlavě se dokonce plánuje pochod za smrt plameňáka. Lidé tak chtějí dát najevo nesouhlas s chováním malých tyranů a zároveň chtějí podpořit zoologickou zahradu. Pochod se ale kvůli obavám z rasistických útoků konat nebude.

„Nejsem si jistá, jestli to je správná forma, kterou bychom vítali. Pochod není něco, co bychom chtěli organizovat,“ řekla pro portál Lidovky.cz a zároveň ji těší, že se o tento případ lidé zajímají a chtějí pomoct.

Plameňák patřil k páru, který odchoval už osm svých ptáků. Ptáci se dožívají poměrně vysokého věku a s věkem se také stávají pečlivějšími rodiči. Malí kriminálníci si za oběť tedy vybrali skutečného hrdinu!

Související články

Další články