Tak tohle sportovní fanoušci nepoberou.

Ondřej Novotný, uznávaný komentátor Eurosportu, kde komentuje především MMA, a partner missky Renaty Langmannové se ostře pustil do olympijského studia České televize a na dramaturgii a výkonech moderátorů nenechal prakticky nit suchou. A to včetně největších hvězd.

Roberta Zárubu například označil za „vandráka“ a celou moderátorskou partu, která měla v Soči na starosti hokej, nazval „vlezdoprdelky“ při podle nás oprávněné kritice toho, jak hokejové studio ignorovalo krizi okolo trenéra Hadamczika.

Své si vyslechli zejména reportéři Dostál s Rejmanem, a to především za úroveň biatlonu, ale ten vem čert, nás nejvíc vzala za srdce nekompromisní obžaloba kvůli oblečení, za kterou dáváme palce nahoru: „…tragédie a sekáč druhé kategorie. Vylézt takto na obraz je ostuda a platí to jak o pánech, tak Báře Černoškové, která je sice hezká, ale tam to často končí. Nesmyslné kravaty a opravdu škaredé obleky, které mají hoši na sobě, jsou ostudou. Že se RZ neumí oblékat ve svém volném čase a je schopen přijít na utkání fotbalové reprezentace jak vandrák, je hrozné, ale že to člověk musí trpět i v TV, je fakt děs! A nevěřím, že to nejde vyřešit.“

Nejvíc si ale Novotný vychutnal kolegy za machrování v šusťákovkách olympioniků: „Osobně mi vadí, když Alpine Pro oblékne všechny moderátory a ti si pak hrají na součást výpravy a jsou bez sebe štěstím, že to můžou nosit a bavit se se sportovci. Dle mého by měli mít vlastní kolekci oblečení. Nevšiml jsem si na zahraničních televizích, že to má někdo podobně, tedy že nosí oblečení sportovců, ale i kdyby ano, tak s tím nesouhlasím. Na druhou stranu to olympijské oblečení je jediné, co měli na sobě dobrého,“ píše Novotný s tím, že jediné, co se mu na olympiádě v Soči v ČT líbilo, jsou výkony Michala Dusíka.

Text Ondřeje Novotného, který zveřejnil včera na svém facebookovém profilu, je tak zajímavý a na naše poměry neotřelý (kritizovat hokej na ČT si nedovolí ani autor textu, protože se bojí davu vesničanů s cepíny, a to je u něj fakt co říct), že jej přetiskujeme celý. A budeme rádi za váš názor v diskusi pod článkem…

Text komentátora Eurosportu Ondřeje Novotného na Facebooku:

ČT A LHANÍ SI DO KAPSY

Robert Záruba a Míra Bosák si na Twitteru notují, že kluci a holky z projektu OH v Soči jsou borky a borci a že to byla super práce. Dovolím si nesouhlasit.

Oba pány ctím a vážím si jich, ale oba mají svůj díl viny na tom, že to stojí spíše za starou belu. Jirku Rejmana mám rád, ale komentování biatlonu je úplně na hovno. Tisíckrát si skočit do řeči s Dostálem a splést se 100×, když komentuju celou sezónu světový pohár, je bída, bídná! Velmi špatní jsou redaktoři Tomek a slečna, která umí sice jazyky, ale jejich reportáže jsou „nové a objevné“ asi jako z filmu Na hromnice o den více!

Dlouhodobě je velmi dobrý Michal Dusík a ani nové disciplíny u něj nezní trapně a špatně a z malých sportů umí dělat velké. Mnohdy jej mám radši u hokeje než Roberta, ale to může být věc vkusu.

Samostatnou kategorií je oblečení. To je tragédie a „sekáč“ druhé kategorie. Vylézt takto na obraz je ostuda a platí to jak o pánech, tak Báře Černoškové, která je sice hezká, ale tam to často končí. Nesmyslné kravaty a opravdu škaredé obleky, které mají hoši na sobě, jsou ostudou. Že se RZ neumí oblékat ve svém volném čase a je schopen přijít na utkání fotbalové reprezentace jak vandrák, je hrozné, ale že to člověk musí trpět i v TV, je fakt děs! A nevěřím, že to nejde vyřešit. Tragická byla taky scéna nescéna ve studiu na ČT2 a mně osobně vadí, když Alpine Pro oblékne všechny moderátory a ti si pak hrají na součást výpravy a jsou bez sebe štěstím, že to můžou nosit a bavit se se sportovci. Dle mého by měli mít vlastní kolekci oblečení. Nevšiml jsem si na zahraničních televizích, že to má někdo podobně, tedy že nosí oblečení sportovců, ale i kdyby ano, tak s tím nesouhlasím. Na druhou stranu to olympijské oblečení je jediné, co měli na sobě dobrého. Náplň na ČT2 však byla doslova odpudivá a třeba reportáž s Fifinkou, kterou byli schopni třikrát za den odvysílat, vstoupí jistě do dějin! Šílené!!!

Poslední věc, ale možná zásadní je, že zatímco všechny rozhovory a veškerá komunikace, která se line z obrazovky, je příjemná a rozhovory až vlezdoprdelkovské, tak na Twitteru je to jinak. A nejvíce v případě Hadamczika.

Je dobře, že Lojza odstoupil, protože se choval v posledních týdnech jako hovado a že nekomunikoval, tak dobře mu tak! Ale že mu za to veřejnoprávní borci nemyjí dennodenně prdel veřejně v OH studiu. Že tam člověk nevidí Jágra, že se nemluví o „chorobě“ Eliáše a že není schopná celá slavná redakce být trochu ostřejší, když má důvod. To je opět ostuda, a to hlavně jejich vedoucího šéfkomentátora.

Zkrátka servilnost, nudný projev bez humoru a nadsázky a nevýraznost je to, co ČT nabídla. A nabízí to pořád! S komentátory se pořádně nepracuje a oni se neposouvají a nerozvíjejí. Zajímavé a publicistické reportáže a rozhovory nejsou, a tak se díváme na partu lidí, kteří jsou rádi, že si s nimi hvězdy českého sportu tykají a že můžou jezdit koukat na sport na OH.

P. S. Přitom na tom Twitteru je dokonce i RZ často dost vtipný a má zajímavé názory. Tak možná se je nebát říci i do éteru, kolegové!

P. S. 2 Celou situaci jen dokresluje to, že si ČT s klidným srdcem nechá utéct Veselovského s Drtinovou a nevidí to jako problém. Diletantovi je jasné, že to problém je, tak nevím, proč to není jasné panu Dvořákovi? Diletant rozhodně není!!