Trendy tagy Jana Paurová Extra Host (pořad) Počasí Bohumín

Nejnovější kauzy

Brutální urážka z Turecka kvůli Sálihu Muslimovi: Česko je vlastněno Německem, muži odešli a založili Slovensko

Anakara tlačí na Prahu, aby vydala Sáliha Muslima.
Zdroj: Profimedia.cz
+ Dalších 5 fotografií
Zadržení vůdce Kurdů Sáliha Muslima (67) minulý týden v Praze potěšilo Turecko. Ankara tlačí na Česko, aby Muslima vydalo. Soud ho ale propustil a na svobodě nyní čeká, zda bude nakonec vydán. Postupy českých úřadů se Turkům nelíbí, jenže místo konstruktivního dialogu přišla řada na nejapné úrážky. Trapného útoku se dopustil vrchní poradce tureckého prezidenta Recepa Tayyipa Erdoğana.

Yigit Balut, vrchní poradce tureckého prezidenta Recepa Tayyipa Erdoğana, na to šel poněkud zhurta. Veřejně ukázal, že za profesionála každým coulem bychom ho nemohli označit ani ve snu. V televizi prohlásil, že Česko je ve vlastnictví Německa, všichni skuteční muži naši zemi opustili a založili Slovensko.

Takovou trapnou urážku si neodpustil kvůli kurdskému veliteli Sálihu Muslimovi, který byl minulý týden zatčen v Praze. Český soud ho ale pustil nakonec na svobodu. Teď čeká na rozhodnutí, zda bude vydán do Turecka.

Česko to zatím podmiňuje výměnou za dva české občany vězněné v Turecku, Markétu Všelichovou a Miroslava Farkase. Jenže Ankara to odmítá a dál tlačí na Prahu, aby Muslima vydala. Pokud si za Bosporem a Dardanely myslí, že Balutovy útoky tomu dopomohou, pak v rámci zachování zdravého sebevědomí musíme doufat, že se šeredně mýlí.

Související články

Další články