Policie zveřejnila podrobnosti o děsivé vraždě čtyř dětí a jejich rodičů v Texasu, ke které došlo teď ve středu.

Třiatřicetiletý Ronald Lee Haskell přišel do domu obětí v převlečení za pošťáka, konkrétně za doručovatele firmy FedEx, pro kterou dříve pracoval.

Nejprve zazvonil, patnáctiletá dívka jej pustila dovnitř, on si ale vyčkal, než do domu dorazí všichni zbylí členové rodiny. Pak všechny shromáždil do obývacího pokoje, kde je postřílel.

Z celého masakru vyvázla jen ona dívka, která jej pustila do domu. I přes střelnou ránu do hlavy dokázala totiž zavolat tísňovou linku a upozornit policii, že se vrah chystá zaútočit i na příbuzné, kteří žijí nedaleko.

Nejprve se spekulovalo o tom, že vrah je otcem dětí, které zabil, později se však ukázalo, že útočník hledal v domě svou bývalou manželku, která je jejich příbuzná.

Během incidentu přišli o život dva chlapci ve věku 4 a 14 let, dvě dívky ve věku 7 a 9 let, třiatřicetiletá Katie Stay a její devětatřicetiletý manžel Stephen.

Odvážná dívka, která přivolala policii, byla s vážným zraněním převezena do nemocnice a podle zástupce šerifa místní policie Thomase Gillilanda je v kritickém stavu.

Detektivové a policisté Texasu prý za 40 let nepamatují horší tragédii, která postihla jednu rodinu.

Haskellovi nyní hrozí podle zákonů státu Texas za úkladnou vraždu trest smrti.