Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy koronavirus Extra Host (pořad) Počasí požár v Bohumíně

Nejnovější kauzy

Brutální TEPLOTNÍ SKOK: Co přijde po neděli, všechny zaskočí!

Jaro je za dveřmi.
Zdroj: Profimedia
+ Další 3 fotografie
Kruté mrazy, které koncem února sužují Českou republiku, naštěstí nebudou trvat věčně. V některých oblastech sice teploty tento týden můžou klesnout až k -20 °C, v průběhu následujících dní se ale oteplí. A to rapidně. Teploty se v příštím týdnu vyšplhají dokonce na 10 °C. Čeká nás tedy velký teplotní skok.

Mrazy, které v posledních dnech postihly Českou republiku, se pomalu chýlí ke konci. „Silné mrazy potrvají do konce pracovního týdne, o víkendu počasí u nás začne ovlivňovat tlaková níže se středem nad Velkou Británií a začne k nám proudit teplý vzduch od jihozápadu, takže v příštím týdnu zřejmě v maximech naměříme až 10 °C. Čeká nás opět velký teplotní skok,“ objasnila pro eXtra.cz meteoroložka Dagmar Honsová.

Oproti současnému týdnu vzrostou teploty v týdnu následujícím až o 30 °C. Jara se tedy dočkáme, i když nejteplejší zrovna nebude. „Od 1. března hovoříme o meteorologickém jaru, to bude letos nejchladnější nejméně za posledních 13 let. Nad Českem se bude udržovat studená vzduchová hmota v hladině 850 hPa, která se nad naším územím vyskytne v průměru jednou za 5 let,“ dodává Honsová.

Související články

Další články