Alespoň to vyplývá ze slov odbornice na královskou rodinu, která už dlouho dobu Kate Middleton a Meghan Markle bedlivě pozoruje. Královna Alžběta sice s vévodkyní ze Sussexu tráví v poslední době spoustu času, ale prý jde jen o protokolární přetvářku.

Ačkoliv si Kate musela na první oficiální výlet po boku královny počkat celý rok, stálo to za to. Když se spolu v roce 2012 poprvé objevily na státní události, hned bylo jasné, že za uplynulé měsíce vévodkyně z Cambridge na vztahu s Alžbětou v tichosti, ale tvrdě pracovala.

Pro express.co.uk to řekla expertka na aristokracii Judi James. „Kate si natolik osvojila vznešené chování, že když jde po boku královny, vypadají jako kamarádky a téměř jako sobě rovné. A pravděpodobně to není jenom zdání,“ popsala britskému portálu.

Zato Meghan si tak jistá v kramflecích zatím není, i když to z nedávných fotek může tak vypadat. Podle odbornice z její řeči těla vyplývá, že ji šílený tlak, jemuž je vystavena, neskutečně stresuje. A to, že se na ni královna usmívá, prý vůbec nic neznamená.

Žádné výsadní postavení Meghan, o kterém se vášnivě spekulovalo, se tak pravděpodobně nekoná. Novopečenou vévodkyni jen zatáhli do her a intrik šlechtické společnosti, jimž ještě nemůže rozumět. A Kate se jí za rohem směje.