Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 Petr Pavel tragédie v Mostě

Brutální poprava: Policista zastřelil třináctiletého chlapce, ten nebyl ozbrojen a vzdával se

Následně se snaží teenagerovi pomoct, probíhá resuscitace a je přivolána sanitka.
Zdroj: Policie Chicago
+ Dalších 5 fotografií
Střelba

V USA došlo k dalšímu tragickému úmrtí po zásahu policie. Tentokrát jeden z policistů zastřelil třináctiletého Latinoameričana Adama Toleda, a to ve chvíli, kdy se chlapec vzdával a nebyl ozbrojen.

Policisté v Chicagu zastřelili třináctiletého chlapce, který se vzdával. Šlo o teenagera latinskoamerického původu Adama Toleda, který měl podle vyjádření státního zástupce předtím, než se vzdával policii, zbraň, již pak policisté našli nedaleko místa, kde byl zastřelen.

Podle serveru BBC došlo k tragické události 29. března brzy ráno. Incident zaznamenala kamera na uniformě jednoho z policistů. Záběry navíc prozrazují, že chlapec házel něco do mezery plotu, zřejmě zbraň. V okamžiku, kdy ho zasáhla kulka, u sebe již žádnou neměl.

„Policie! Stát! Okamžitě se zastav! Ruce! Ruce! Ukaž ruce!“ volá na záznamu policista, načež se Toledo otočí a dá ruce nad hlavu. „Odhoď to,“ zavolá policista a vystřelí. Následně se snaží teenagerovi pomoci, probíhá resuscitace a je přivolána sanitka. Vše je ale už marné.

Státní zástupce také dodal, že Toledo se nacházel ve společnosti jednadvacetiletého Rubena Romana, který vystřelil na projíždějící auto, což zapříčinilo honičku s policisty. Muž, který Toleda zastřelil, byl čtyřiatřicetiletý vojenský veterán. U policie sloužil od roku 2015 a podle deníku Chicago Sun-Times si na něj doposud nikdo nestěžoval. Kvůli Toledově smrti nebyl ani oficiálně obviněn.

Nejedná se zdaleka o jedinou tragickou událost, která se v poslední době odehrála v USA. V neděli v Minneapolisu vytáhla policistka Kim Potter zbraň místo paralyzéru na Afroameričana Daunteho Wrighta, kterého zatýkala, a vystřelila. Událost následovaly demonstrace.

Souboj liliputů na Clash of the Stars: Malej Zmijozel hubne, Obr mluví o tiché vodě

Související články

Další články

Nejnovější kauzy