Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Brutální poprava dívky (†21) u Protivína: Přirovnávají ji k Vranské, vrah se zabil

Vražda dívky (†22) u Protivína: Podezřelý se ve vazbě zabil
Zdroj: Profimedia
Brutální vražda

Brutální vražda u Protivína otřásla nejen obyvateli okolních měst, ale i celou republikou. Mladá žena byla objevena mrtvá u ohořelého BMW v lese Hájek v sobotu 4. září a po několika dnech policie dopadla podezřelého sedmadvacetiletého muže. Více podrobností k případu sdělili jihočeští policisté až na pondělní tiskové konferenci, která začala ve 13 hodin. Upřesnili, za jakých okolností dívka zemřela a co se stalo s pachatelem.

Mladá jedenadvacetiletá dívka byla v sobotu 4. září nalezena mrtvá u ohořelého BMW 120 D s plzeňskou poznávací značkou 6P32567. Vozidlo stálo na rozblácené cestě v lese Hájek u Protivína na Písecku.

Policie zjišťovala okolnosti případu a téměř žádné informace neposkytovala veřejnosti, aby se nenarušil průběh vyšetřování. Protože ale lidé z okolních měst měli strach, zveřejnila policie informaci, že byl dopaden sedmadvacetiletý muž podezřelý z tohoto hrůzného činu. Podle posledních informací od policie se muž k činu přiznal a ve vazbě se zabil. Sebevraždou muže se momentálně zabývá vězeňská služba spolu s policií.

Dívce oddělil hlavu od těla

Policie na tiskové konferenci uvedla, že ženu pachatel usmrtil v sobotu 4. září v bytovém domě v Českých Budějovicích. Muži podle vyšetřování vadilo, že žena v bytovém domě prováděla něco hlučného. „Došlo mezi nimi ke krátkému verbálnímu konfliktu,” prozradila vyšetřovatelka Renata Miková.

Muž následně vysokoškolačku zatáhl do svého bytu, kde ji dusil a poté utopil. Předtím se však prakticky vůbec neznali. Policie dále uvedla, že byl muž závislý na počítačových hrách a filmech a že žil ve svém virtuálním světě. Poté, co muž dívku zabil, odjel s ní do lesa Hájek u Protivína, kde jí oddělil hlavu od trupu. Auto poté zapálil. Obviněný z místa činu odešel pěšky do Číčenic, odkud zavolal své matce, a ta ho odvezla do Českých Budějovic. Muž navíc nemá žádnou trestní minulost.


Případ byl přirovnán k vraždě Otýlie Vranské

Redakce TV Nova zjistila, že oběť pocházela z malého města Bavorov. „Byla to strašně hodná a krásná holka, chodila pěkně oblékaná, vím, že se i dobře učila,” uvedla jedna z obyvatelek města. Zapálené BMW mělo patřit rodině zavražděné.

Policie na tiskové konferenci případ přirovnala k hrůzné vraždě Otýlie Vranské. Ta byla ve třicátých letech dvacátého století nalezena rozčtvrcená a části jejího těla byly "odeslány" ve dvou kufrech ve vlacích do Bratislavy a Košic. Do dnešních dnů je tento případ nejznámější nevyřešenou vraždou v historii československé kriminalistiky. Mladá žena z Písecka byla také zavražděna velmi brutálním způsobem. Vyšetřovatelka Renata Miková prohlásila, že násilník její tělo zdevastoval. „Část těla byla oddělena od trupu. V tom je případ podobný s vraždou Otýlie Vranské,” uvedla.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy